Pazartesi, Haziran 24, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Fortinet, OPAQ Networks’ü satın aldığını duyurdu

fortinet-globaltechmagazineFortinet, Herndon, Virginia merkezli Güvenli Erişim Hizmetleri (SASE, Secure Access Service Edge) sağlayıcısı OPAQ Networks’ü satın aldığını duyurdu. OPAQ’ın Sıfır Güven Ağ Erişim (ZTNA, Zero Trust Network Access) bulut çözümü, kurumların dağıtık ağlarını (veri merkezleri, ofisler ve uzaktan çalışanlar) ve Nesnelerin İnterneti cihazlarını koruyor.

Fortinet Security Fabric, OPAQ’ın patentli ZTNA çözümüyle birlikte kullanıldığında Fortinet’in mevcut SASE hizmetini iyileştirerek sektör öncüsü yeni nesil güvenlik duvarı ve SD-WAN özellikleri, web güvenliği, sandboxing, gelişmiş uç nokta koruması, kimlik / çok faktörlü doğrulama, çoklu bulut iş yükü koruması, bulut uygulama güvenlik aracı şirketi (CASB), tarayıcı izolasyonu ve web uygulaması için güvenlik duvarı özellikleri sayesinde sektörün tek gerçek Sıfır Güven erişimine ve güvenliğine sahip sınıfının en iyisi SASE bulut platformunu sunuyor.

OPAQ’ın özel üretim platformu, başka şirketlerin çözümleriyle uyumlu olacak şekilde geliştiriliyor. Böylece SASE çok kullanıcılı platformu kendi çözümlerine entegre edilebilen MSSP’ler ve taşıyıcılar; kendi Ağ Operasyon Merkezi ve Güvenlik Operasyonları Merkezi uzmanlığının yanı sıra gelişmiş profesyonel hizmetleriyle kamu kuruluşlarına ve özel şirketlere katma değer sağlayabiliyor.

Daha fazla kullanıcının, cihazın, uygulamanın, hizmetlerin başka bir konumdan bağlanmasıyla verinin dışardan geldiği uzaktan çalışma trendi göz önünde bulundurulduğunda Fortinet’in kapsamlı Security Fabric çözümünün OPAQ’ın bulut platformuyla entegre olması, müşterilerin ve iş ortaklarının sınıfının en iyi güvenlik çözümlerinde daha fazla seçeneğe sahip olmasını sağlıyor. Sektöre farklı bir ürün sunan Fortinet, en iyi ve entegre güvenliği ağ inovasyonuyla gerçek zamanlı bir şekilde birleştirerek müşterilerini daha da iyi koruyor.

Fortinet, OPAQ’ı satın alarak diğer bulut güvenliği sağlayıcılarından farklı olarak aşağıdakileri sunuyor:

  • Diğer bulut güvenliği sağlayıcılarına kıyasla en iyi ölçeklenebilirlik, performans ve güvenlik.
  • Saldırı zemininde birçok korumasız açık bırakan diğer ZTNA sağlayıcılarına kıyasla Sıfır Güven, güvenliği sağlayan geniş ve entegre bir bulut güvenlik çözümü ailesi.
  • Fortinet’in en iyi Ar-Ge yeteneklerinden faydalanarak güvenlik inovasyonlarını kesintisiz ve ölçekli olarak sunan türünün tek örneği ZTNA çözümüyle sistemin içinde dahili olarak yer alan güvenlik birimi.
  • Şirketin güvenlik odaklı ağ yaklaşımını daha da ileriye taşıyan ve Fortinet’in sektör lideri SD-WAN’ı içinde barındıran tamamen entegre güvenlik ve ağ hizmetleri.
  • Pazardaki iş ortaklarının ürünleriyle en uyumlu ZTNA hizmeti, Fortinet’in iş ortaklarına verdiği değerin altını bir kere daha çiziyor.

Fortinet Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ken Xie, konuyla ilgili şunları söyledi: “SASE pazarında gerçekleşen hareketlilik, güvenlik odaklı ağ yaklaşımının önemini bir kere daha gösteriyor ve verdiğimiz mesajların altını çiziyor. Hiper bağlantıların ve genişleyen ağların döneminde ağlar artık tüm dijital altyapıyı kapsayacak kadar genişliyor ve güvenliğin de birleşmesi gerekiyor. OPAQ satın alımımız, mevcut SASE hizmetlerimizi daha da iyileştirerek pazardaki en kapsamlı SASE platformunu sunmamızı sağlıyor. Fortinet SASE platformu; müşterilere esnek, uygun maliyetli ve patentli sıfır güven bulut mimarisi üzerinden sunulabilen en kapsamlı güvenliği, sektör lideri SD-WAN’ı ve ağ hizmetlerini sağlıyor.”

Anlaşmanın finansal şartları henüz açıklanmadı.

Teknoloji Makaleleri