Cuma, Haziran 21, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Kripto Para piyasasından bir günde 20 milyar dolar birden silindi

kripto-para-globaltechmagazineBugün erken saatlerde tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri; 383 milyar dolardan 363 milyar dolara kadar düştü ve 20 milyar dolar piyasadan silindi. O zamandan beri piyasa bir şekilde toparlandı ve şu anda 368 milyar dolar civarında seyrediyor.

Bugün görülen bu düşüş, pazarın büyüklüğünün 346 milyar dolardan 387 milyar dolara yükseldiği bir haftalık sağlam büyümenin ardından geldi.

Tüm büyük kripto para birimleri bugün kırmızı renkte görünüyor – ancak bazıları diğerlerinden daha kötü. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında Bitcoin (BTC) şu anda %3,3’lük bir kayıp yaşıyor ancak 12.000 dolar seviyesinden 1.849 dolar seviyesine geriledi. Ethereum (ETH) ise %8.7’lik bir düşüş ile 413 dolar civarında işlem görüyor.

Bu arada XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) %6-7’lik düşüş gösterirken diğer ilk on kripto para biriminin de çoğu kayıp yaşıyor.

Korku ve açgözlülük endeksi “açgözlülüğü” gösteriyor

Düşüşe rağmen alternative.me’nin Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi hala 80’de duruyor – bu da piyasanın aşırı bir açgözlülük durumunda kaldığını gösteriyor. Bir başka deyişle yükseliş hissi var. Benzer bir şekilde 7 günlük ve 30 günlük zaman dilimlerinde piyasanın büyük bir kısmı hala güçlü bir şekilde yeşeriyor, bu da boğa piyasasının henüz tükenmediğini gösteriyor.

Bu son düşüş, orantısız bir şekilde orta ila büyük kripto para birimlerini etkilemiş görünüyor. CoinGecko’nun merkezi olmayan finans  (DeFi) bölümündeki kripto para birimi listesine göre, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi göz önüne alındığında en büyük 20 DeFi koin’inin sekizi hala yeşil renkte. DeFi hala popülaritesinin tadını çıkarıyor.

 

Kaynak: https://kriptokoin.com/kripto-para-piyasasindan-bir-gunde-20-milyar-dolar-silindi/

Teknoloji Makaleleri