Ana Sayfa Haberler GlassHouse operasyonel tecrübelerini oyun sektörüne yansıtacak

GlassHouse operasyonel tecrübelerini oyun sektörüne yansıtacak

GlassHouse-globaltechmagazine2004 yılından itibaren Türkiye’nin en önemli kuruluşlarına altyapı servisi sağlayan hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, tüm teknolojisini oyun sektörüne sunuyor. 45 kişilik mühendis ekibiyle oyun sektörüne hizmet verecek olan GlassHouse, monitörleme, teknik destek, operasyonel yönetim anlamında tecrübelerini oyun sektörüne yansıtacak.

Türkiye’nin öncü hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, Türkiye oyun sektörünün gelişimine katkı sağlamak üzere oyun sektörüne hizmet vermeye başlayacak. GlassHouse, dünyada 150 milyar dolar ciroyu geçen ve her geçen gün büyüyen oyun pazarına, farklı sektörlerde elde ettiği tecrübeyi aktaracak.

Oyun firmalarını ve oyuncuları teknolojinin altında buluşturacak

Oyun firmaları, gelişen teknoloji ile oyunculara, hayal edemeyeceği kadar gerçekçi deneyimler barındıran online oyunlar sunuyor. Tüm bunları sunarken de arka planda oyuncuların görmediği, ciddi yatırımların olduğu bir teknoloji bulunuyor. Oyuncular ise her zaman mümkün olan en iyi deneyimi yaşamak isterler. Özellikle online oyunlarda bu durum çok kritik seviyededir. Yavaş indirme süresi (Download), oyun içi gecikme problemleri, oyuncuların en büyük problemidir ve oyun ne kadar iyi olursa olsun, kötü bir deneyim ile sonuçlanıyor. Güçlü teknolojisi ve altyapısı ile oyun sektörüne hizmet verecek olan GlassHouse, oyun sektörünün ve oyuncuların tüm beklentilerini karşılayarak, iki tarafı teknolojinin altında buluşturacak.

Sektöre yapılacak yatırımların doğru ve etkili kullanılmasını sağlayacak

GlassHouse, oyun sektöründe yapılan yatırımların doğru ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere, birçok sektörden edindiği 16 yıllık tecrübesini hem Türkiye hem de global anlamda oyun sektörüne ve markalarına açıyor. Alanında uzman 45 kişilik mühendislik ekibi ile GlassHouse, Türkiye’de kendi kurduğu Tier-4-ready bulut ortamında oyun sektörü BT ekiplerinin öncelikle gündeminde olan, Veri Depolama (Storage), Oyun Sunucusu Barındırma (Game Server Hosting), Atanmış Oyun Sunucusu (Dedicated Game Server), Sunucu Yönetimi (Server Management), Monitörleme (Monitoring), IP Network ve Yedekleme (Back Up) gibi BT konularında hizmet verecek.

“Hizmetlerimizi neden oyun sektörüne vermiyoruz sorusuyla yola çıktık”

GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık “Oyun sektörünü yıllardır yakından takip ediyorduk.  Finans, telekomünikasyon, holding, devlet dikeyindeki sektör ve alanlarda verdiğimiz büyük önem derecesine sahip hizmetlerimizi neden gençlerin ilgi odağı olan oyun sektörüne vermiyoruz sorusu ile bu yolculuğa adım atma kararı aldık. Teknoloji ve altyapıdaki gücümüzün dışında, modüler yönetilen servis stratejimizle oyun alanındaki partnerlerimize, monitörleme, teknik destek, operasyonel yönetim, dış kaynak kullanımı gibi kendilerine en uygun servis kapsamını yaratacağız. Finans, telko ve holding gibi kritik sektörlerde edindiğimiz tecrübeyi sektöre sunacağız. Tabi ki burada karşılıklı güvenin öneminin de farkındayız. O yüzden tüm oyun sektörünü veri merkezlerimizi kendi gözleri ile görmeye davet ediyoruz dedi.”