Ana Sayfa Haberler Dell Technologies Equinix ile iş birliğine gidiyor

Dell Technologies Equinix ile iş birliğine gidiyor

dell-technologies-globaltechmagazineDell Technologies, Equinix International Business Exchange veri merkezleri aracılığıyla, Dell Technologies APEX çözümünün kullanılabilirliğini genişletmek üzere küresel dijital altyapı şirketi Equinix ile kapsamlı bir iş birliğine gittiğini açıkladı. Dell tarafından yönetilen altyapı ve Platform Equinix ile işletmeler, Equinix veri merkezinde APEX Veri Depolama Hizmetlerine abone olarak öngörülemeyen BT ve depolama gereksinimlerini daha verimli bir şekilde karşılayabiliyor.

Bu iş birliği sayesinde işletmeler, verileri üzerinde kontrol sahibi olmaya devam ederken genel bulut deneyiminin basitliğini elde etme fırsatı yakalıyor. İşletmeler ayrıca, Equinix veri merkezlerinde bulunan depolama kaynaklarından neredeyse sınırsız ölçekte faydalanabilecekler. Dell Technologies, altyapıyı müşterinin tercihine göre Equinix’in dünya geneline yayılmış veri merkezlerinde, hibrit bulut ortamında veya şirket içi altyapıda yönetecek.

Dell Technologies Altyapı Çözümleri Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Jeff Boudreau, “Her geçen inanılmaz bir hızla artan veri miktarı göz önüne alındığında, şirketler altyapıyı ve yönetimi iş gereksinimleriyle koordine etmek için güvenilir iş ortaklarıyla çalışmak istiyor. Equinix ile uzun süredir devam eden ilişkimizi genişleterek, verimliliği öne çıkaran, her yerde tutarlı olan ve müşterilerin verileri değerli bir karar alma aracına dönüştürmesine yardımcı olan güvenli, isteğe bağlı bir hibrit bulut çözümü sunuyoruz” dedi.

Dell’in altyapı alanındaki liderliği, Equinix’in beş kıtaya yayılan 220’den fazla veri merkezi ve 10.000’den fazla şirketten oluşan dijital ekosistemin birleşimi sayesinde, müşteriler OpEx bütçe modeline geçme imkânı tanıyan hibrit bir bulut ortamından faydalanma fırsatı elde ediyor. Müşteriler, tek bir tarife üzerinden herhangi bir aşım ücretiyle karşı karşıya kalmadan kullandıkları kadar ödeme yapıyor ve ay sonunda ne kadar BT hizmeti kullandıklarını biliyorlar. İşletmeler, farklı blok kapasiteleri ve dosya depolama alanlarını çeşitli performans seviyelerinde sipariş edebiliyor. Bu, depolama altyapısını kullanma şeklini son derece basitleştiriyor.

Equinix Strateji ve Geliştirme Yöneticisi Eric Schwartz, “Şirketlerin oluşturdukları veri miktarı arttıkça, bu verileri ihtiyaç duydukları zamanda, istedikleri yerde depolama ve yönetme yeteneği istiyorlar. Verileri veri merkezinde, uç noktalarda, genel veya özel bulutta nerede olursa olsun hibrit BT altyapılarını yönetmek için daha fazla seçenek ve daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyuyorlar” dedi. Schwartz sözlerine şöyle devam etti: “Dell Technologies ve Equinix arasındaki bu iş birliği, müşterilerin karma çoklu bulut gereksinimlerini küresel ölçekte destekleyecek APEX Veri Depolama Hizmetleri sunuyor.

Müşteriler, APEX Konsolu üzerinden APEX hizmetlerini yapılandırabiliyor, sipariş edebiliyor, izleyebiliyor ve değişiklik yapabiliyor. Müşteriler konsolu ayrıca belirli Equinix konumlarında APEX hizmetleri sağlamak için kullanılabilecek.