Ana Sayfa Haberler Şirketlerin online İngilizce eğitimlere talebi 3 kat arttı

Şirketlerin online İngilizce eğitimlere talebi 3 kat arttı

cambly-globaltechmagazineKoronavirüs salgını sadece öğrencilerin değil, şirketlerin de online eğitimlere yönelimini artırdı. Pandemi sürecinde kurumlardan çalışanları için aldıkları talebin 3 katına çıktığını ifade eden İngilizce dil eğitim platformu Cambly’nin Türkiye Genel Müdürü Emre Şimdi, “Bugün sadece Türkiye’de 300’den fazla şirket Cambly Kurumsal ile çalışanlarına İngilizce eğitim desteği sunuyor” dedi.

Küresel sağlık krizi ile birlikte online eğitim pazarı istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederken, öğrencilerin yanı sıra kurumlar da eğitimlerini online’a taşıdı. Tüm dünyada 25 binin üzerinde eğitmeni ve 10 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan İngilizce eğitim uygulaması Cambly’nin çalışanlara yönelik eğitimlerine talep 3 kat arttı, Türkiye’den Cambly Kurumsal’ı tercih eden şirket sayısı ise 300’ü aştı.

Şirketler eğitim programlarını hizla online’a taşıyor

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Cambly Türkiye Genel Müdürü Emre Şimdi “Koronavirüs salgını ile birlikte uzaktan çalışma iş hayatına yerleşirken, hibrit çalışma modeli giderek yaygınlaşıyor. Şirketler bu doğrultuda teknoloji yatırımlarını artırırken, hem çalışanlarının kişisel gelişimine katkıda bulunmak hem de çalışan bağlılığını, motivasyonunu ve verimliliğini artırmak için eğitim programlarını online’a taşıyor” dedi. Cambly Türkiye’ye de kurumların ilgisinin yoğun olduğunu ifade eden Emre Şimdi, “Cambly Türkiye olarak yurt dışına açılan startuplar’dan teknoloji şirketlerine, bankalardan sigorta şirketlerine, çok uluslu organizasyonlardan sanayi şirketlerine, ilaç şirketlerinden tanınmış holdinglerin grup şirketlerine kadar oldukça geniş yelpazeye hizmet sunuyoruz. Cambly Kurumsal ile şirketler, çalışanları için Cambly’den toplu şekilde İngilizce eğitimi alıyorlar. Pandemi sürecinde İngilizce eğitimlerimize kurumlardan gelen talep 3 kat arttı. Bugün sadece Türkiye’de 300’den fazla şirket Cambly Kurumsal ile çalışanlarına İngilizce eğitim desteği sunuyor” şeklinde konuştu.

En çok tercih edilen yan hakların başında Cambly üyelikleri geliyor

Yurt dışına açılan şirketlerin ekiplerine Cambly üyeliği sağlamasının yanında büyük kurumların en çok tercih ettiği yan hakların başında da artık Cambly üyeliklerinin geldiğinin altını çizen Emre Şimdi, şunları söyledi: “25 binin üzerinde ana dili İngilizce olan eğitmenlerimiz ile tüm sektörlerden çalışanların finanstan pazarlamaya, IT’den mühendisliğe kendi profesyonel alanlarına yönelik eğitimler almasını ve pratik yapmasını sağlıyoruz. Şirketler böylece bir yandan uzaktan çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkıda bulunurken, diğer yandan İngilizce konusunda öz güvenli çalışanlar da şirketler için pozitif etki yaratıyor. “İş İngilizcesi” özelinde sunduğumuz ders programları sayesinde çalışanlar kendilerini spesifik alanlarında geliştirebiliyorlar. Böylece sektördeki güncel haberleri globalde takip edebildikleri gibi yabancı ekip arkadaşlarıyla projeler yürüten çalışanlar yaptıkları çalışmalarda şirket adına daha kısa zamanda daha iyi sonuçlar elde edebiliyor.” Ayrıca Cambly Kurumsal ile toplu abonelik alımlarında daha avantajlı fiyatlar sunduklarını belirten Emre Şimdi “Müşteri deneyimi bizim için işimizin merkezinde. Müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak ve en etkili çözümü sunmak için kendilerine 24 saat içerisinde destek veriyoruz” dedi.

Kurumsal e-öğrenme pazar büyüklüğü 38 milyar dolara koşuyor

Öte yandan online eğitimin teorik yerine pratik öğrenmeye katkı sunmasının yanında öğrenme hızını ve bireylerin derslere katılımını artırdığına işaret eden Emre Şimdi, “Teknolojideki ilerleme, iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi, kişinin öğrenme seviyesine uygun programlar gibi pek çok unsurun da etkisiyle online eğitim pazarı hızla yükseliyor. Yapılan son araştırmalara göre 2026 yılına kadar dünya genelinde online eğitim pazar büyüklüğünün 375 milyar dolar olması beklenirken, 2024 yılına kadar kurumsal e-öğrenme pazar büyüklüğünün ise 38 milyar doları aşacağı öngörülüyor. Cambly Türkiye olarak önümüzdeki yıllarda da bu ilginin katlanarak büyüyeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.