Ana Sayfa Haberler Platin Bilişim’in başarısı 20 yılda Türkiye sınırlarını aştı

Platin Bilişim’in başarısı 20 yılda Türkiye sınırlarını aştı

platin-bilisim-2021-globaltechmagazineSiber güvenlik, veri koruma ve bütünsel güvenlik hizmetleri alanında teknolojik çözümler sunan Platin Bilişim 20. yılını kutluyor. Ayhan Bamyacı tarafından 2001 yılında İstanbul’da kurulan Platin Bilişim,  20. yılında 100’den fazla çalışanı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında yüzlerce kurumu siber saldırılara karşı koruyor.

IBM, Veritas, Symantec, Rapid 7, Picus, Broadcom, Transvault, Hitachi Vantara, Nutanix, BigFix, Thycotic, F5 ve Splunk gibi lider markalar ile beraber 3 ana çözüm grubu altında hizmetler sunan Platin Bilişim, bugüne kadar pek çok ilke imza atarak Türkiye’nin dijitalleşme sürecine katkı sağlayan başarılı pek çok projeyi hayata geçirdi.

Sosyal sorumluluk bilinci ile bilgi teknolojileri alanında yetişmiş iş gücü sorununa ve ülkemize bu alanda kazandırılacak nitelikli insan kaynağının önemine her daim dikkat çeken Platin Bilişim, üniversitelerin kariyer etkinliklerine katılarak Platin Akademi’ye yetiştirmek üzere stajyerler alıyor.

Sosyal Kalkınma ve Ekonomik Kalkınma Bir Arada Olmalı

“Bugüne kadar bankacılık & finans, sigorta, enerji, telekomünikasyon, otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin lider kurumları tarafından tercih edilmiş olmak ve hayata geçirdiğimiz projelerle sektöre ismimizi altın harflerle yazdırabilmek bizler için büyük bir gurur kaynağı oldu” diyen Platin Bilişim CEO’su Ayhan Bamyacı:

“Platin Bilişim olarak bilgi teknolojileri gibi dinamik bir alanında faaliyet gösterdiğimiz için çok şanslıyız. Her geçen gün hayatımıza giren yeni teknolojiler nedeniyle gidecek çok yolumuzun olması bizi daha da motive ediyor. Ülkemizin ekonomisi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyor, “önce insan” felsefesi ile hareket ediyor ve sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma katkı sağlamaya özen gösteriyoruz. Platin Bilişim,  küresel ölçekte faaliyet gösteren kurumlar ile kurduğu sağlam stratejik iş ortaklıkları neticesinde Türkiye’nin değeri ve itibarı olmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Pandemi sürecinde artan siber saldırılar neticesinde siber güvenlik yatırımlarının da bir hayli arttığına dikkat çeken Bamyacı:

AB Ülkeleri Ortak Siber Güvenlik Platformu Hazırlığında

“Siber güvenlik alanında ülkemizde son yıllarda ciddi anlamda bir farkındalık oluştu. 2020 yılında kimlik avı, truva atı saldırıları, kripto para madenciliği ve fidye yazılımlar nedeniyle her ölçekten kurum zarar gördü. Siber savunma artık göz ardı edilemeyecek bir konu haline geldi. Bu nedenle Avrupa Birliği’ne üye ülkeler, geniş ölçekli siber saldırılarla mücadele amacıyla “ortak siber birim kurulması” konusunu gündeme getirdi. Yeni oluşum ile kitlesel siber saldırı ve krizleri etkili bir şekilde önlemek, caydırmak için AB ve üye ülkelerin mevcut kaynaklarının ve uzmanlığının bir araya getirilmesi hedefliyor. 30 Haziran 2023’e kadar faaliyete geçmesi planlanan yeni oluşum siber güvenlik konusunun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Türkiye’de bu gelişimlere paralel olarak birçok kurum, siber güvenlik altyapısını gözden geçiriyor. Bu alanda kurumlara danışmanlık yapmak ve şirketlerin itibarını ve verilerini korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

20 Yıla Yeni Logo

Platin Bilişim, 20. yaşında yeni kurumsal kimlik lansmanını da gerçekleştirerek kutladı.

Kurumların her zaman kendi iş süreçlerindeki sorunları anlayarak bu sorunlara uygun çözümler sunabilen konusunda uzman bir iş ortağına ihtiyaç duyduğunu belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Pınar Bamyacı: “20 yıldır müşterilerimizin güvenilir teknoloji çözüm ortağı olmamızda; güçlü bir teknik kadro, kaliteli hizmet anlayışı, farklı sektörlerde ve lider markalar ile birlikte gerçekleştirdiğimiz çok sayıda güvenlik projesi var. Hiçbir zaman değişmeyecek olan bu önceliklerimizi de yanımıza alarak Platin Bilişim’de yeni bir çağı başlattık. Bu yeni dünya düzeni ile birlikte öncelikliklerimize dinamizmi, inovatifliği ve adaptasyonu da katarak yeni kurumsal kimliğimize yansıttık” dedi. 

“Geçmişimizden aldığımız güç, geleceğe olan inancımızı perçinliyor” diyen Pınar Bamyacı sözlerine şöyle son verdi:

“Toplumsal sorumluluğumuzun farkındayız. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve proaktif yaklaşımımızla; Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda ürün ve çözümlerimiz ile fark yaratmaya ve katkı sağlamaya kararlıyız. Güvenilir, dürüst, ilkeli iş ahlâkına sahip bir kurum olarak hedefimiz, hem ülkemiz için gurur kaynağı olmak hem de genç girişimcilere örnek olmak. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde uzun vadeli bir bakış açısı ile teknoloji ve inovasyona yatırım yaparak, ülkemiz için yarattığımız katma değeri sürekli artırmayı planlıyoruz.”