Ana Sayfa Haberler Linktera’dan çalışanlarına ve iş ortaklarına yeni eğitim programı

Linktera’dan çalışanlarına ve iş ortaklarına yeni eğitim programı

Linktera-globaltechmagazineUçtan uca danışmanlık ve dijital dönüşüm projeleri yürüten Linktera hem çalışanlarına hem de gençlere verdiği eğitimlerle Türk yazılım ekosisteminin gelişimine katkıda bulunuyor. Linktera bu kapsamda Train&Transform isimli yeni bir eğitim platformu oluşturdu. Platform, Linktera müşterilerine çalışanları aracılığıyla sunduğu hizmet kalitesini artırırken ekibin işten bağımsız potansiyellerini de ortaya çıkartma amacıyla hayata geçirildi.

Dijital dönüşüm süreçlerinde desteğe ihtiyaç duyan firmalara küresel standartlarda ürün desteği, proje danışmanlığı, sistem entegrasyonu ve uçtan uca proje yönetimi hizmetleri sunan Linktera, bünyesinde oluşturduğu Train&Transform projesiyle ekibin hem teknik hem de temel becerilerini ve yetkinliklerini artırmayı amaçlayan bir eğitim platformu oluşturdu. Projeyle sadece çalışanların eğitimlerine değil, iş ortaklarına da eğitim verecek çalışanların eğitilmesi için özel çalışmalar yürütülüyor. Proje kapsamında yetkinliklerini geliştiren ekip üyelerinin tüm iş ortaklarına da yansıyacak bir dönüşüme katkı sağlanması hedefleniyor. Program kapsamında farklı iş grupları ve uzmanlık derecelerine göre çalışanlara yıl sonuna kadar toplamda 40’ın üzerinde eğitim planlandı. Süreç içerisinde yeni eğitimlerle de program genişlemeye devam edecek.

Train&Transform projesi kapsamında çalışanlar için İngilizce, Temel Bankacılık, SQL, Bütçe Yönetimi, Excel, Agile/Scrum, Müşteri İlişkileri, Java Programlama, Mülakat Teknikleri, Takım Çalışması & Yaratıcılık, Planlama & Önceliklendirme gibi başlıklarda hem teknik hem de temel beceri eğitimleri verilecek. Program kapsamında ayrıca yöneticileri yeni nesil liderler haline getirecek ‘Transformers’ ve orta düzey çalışanları yöneticiliğe hazırlayacak ‘Challengers’ eğitimleriyle de Linktera’da dönüşüm başlayacak.

İş ortakları için ise Linktera’nın uzun yıllardır hizmet verdiği Robotik Süreç Otomasyonu, Risk Yönetimi gibi özel uzmanlık gereken alanlarda eğitim programları hazırlanıyor.

Linktera, ekibiyle birlikte büyüyor ve gelişiyor

Linktera İnsan Kaynakları Direktörü Duygu Uskun projeye dair şu sözleri ifade etti: “Train&Transform projesi çalışma arkadaşlarımızın sadece iş ile ilgili teknik gelişimlerini sağlamak için değil aynı zamanda kendilerine farklı alanlarda da yatırım yapabilecekleri, yaşamlarına katkı sunabilecekleri bir program. Aslında en büyük farkı ve etkisi burada ortaya çıkıyor. Şirketimizin “Transform Your Future” mottosundan hareketle, Train&Transform programımız ile geleceğimizi değiştirip dönüştürerek daha iyi noktaya taşımayı arzuluyoruz. Linktera olarak her zaman ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte büyüyüp gelişmeye devam edeceğiz.”