Çarşamba, Haziran 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Netflix oyun dünyasına Netflix Games ile giriş yapıyor

Netflix-globaltechmagazineDünyanın lider eğlence servisi Netflix, oyun dünyasına giriş yapıyor. Netflix, henüz başında olduğu müthiş bir oyun deneyimi yaratma yolculuğuna sizleri de dahil etmekten büyük heyecan duyuyor.

İşte karşınızda Netflix Games

Netflix, yeni oyun kütüphanesi ile fiziksel oyunlardan akıl oyunlarına ve hatta Squid Games yani kalamar oyunlarına kadar çok çeşitli oyun içerikleriyle üyelerinin hayatına yeni bir eğlence katmaya hazırlanıyor.

Bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri bu beş mobil oyunu Android cihazlarda oynayabilecekler:

·        Stranger Things 1984

·        Stranger Things 3: The Game

·        Shooting Hoops

·        Card Blast

·        Teeter Up

Seviye 1: Netflix Üyeliğiniz Kapsamında Tüm Oyunlara Erişim

Oyunlarımızı oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix üyeliği. Reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar yok. (Demogorgon aksini söylerse sakın ona inanmayın).

Seviye 2: Dünyanın Her Yerinde Android Cihazlarda

Mobil oyunlarımızı şu anda Android cihazlarda bulabilirsiniz. Netflix hesabında oturum açıp profile giriş yapıldığında:

Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecek.
Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek veya indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Seviye 3: Dünyanın Dört Bir Yanından Oyunculara Açık

Mobil oyunlarımızı hizmet verdiğimiz pek çok dilde sunacağız. Oyunlarınızın varsayılan dili, otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe uygun olacak. Tercih ettiğiniz dil henüz mevcut değilse oyunların varsayılan dili İngilizce olacak.

Seviye 4: Evet, Hesabınızdaki Tüm Profiller Oyun Oynayabilecek

Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek. Olur da cihaz sınırını aşarsanız sizi bilgilendireceğiz ve böylece gerekirse yeni bir cihazda oynayabilmek için kullanılmayan cihazlardaki oturumunuzu kapatabilecek veya bu cihazları Netflix.com adresi üzerinden uzaktan devre dışı bırakabileceksiniz.

Seviye 5: Sadece Yetişkinlere Özel

Çocuk güvenliğinin ebeveynler, bakıcılar ve veliler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu oyunlar çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirlediyseniz Netflix’te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de aynı PIN kodu gerekecek.

Seviye 6: İnternetiniz mi Yok? Hiç Sorun Değil!

Oyunlarımızı çevrimdışı oynayabilirsiniz! Sadece aralarından bazıları için internet bağlantısı gerekebilir. Böylece uzun yolculuklarda ve WiFi bağlantısının zayıf olduğu bölgelerde canınız pek sıkılmayacak!

Seviye 7: Her Türlü Oyuncuya Hitap Ediyoruz

Tıpkı dizilerimiz, filmlerimiz ve stand-up gösterilerimizde olduğu gibi her seviyeden ve her türlü oyuncuya hitap eden oyunlar tasarlamak istiyoruz. İster acemi ister deneyimli bir oyuncu olun, keyfini çıkarabileceğiniz oyunlar sizi bekliyor!.

Teknoloji Makaleleri