Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Bitcoin kritik hafta öncesi yatay seyrine devam ediyor

bitcoin-globaltechmagazineBitcoin 45.500$ seviyesini test etmesinin ardından direncini kırmada başarılı olamazken, 43.000-45.000$ aralığında seyri sürüyor.

10 Şubat’ta madencilerin 15 Şubat’ta ise stablecoin ihraççılarının Senato’daki görüşmeleri merakla beklenirken, yatırımcılar da temkinli olarak bekliyor. Fed’in mart ayında 50bp faiz artırma ihtimalleri güçlenirken, ABD 10 yıllık tahvil kağıdının faizi %2 seviyesine ulaşmış durumda. Kripto paralarda Bitcoin öncülüğündeki yükseliş 15 Şubat ve sonrasını bekliyor olabilir. Bu nedenle önümüzdeki günler, 15 Şubat’tan Fed toplantısına kadar ve Fed’in ardından olarak kategorilendirilebilir.

Bitcoin öncülüğünde diğer altcoinler de sıçrayış yaptılar fakat halen daha yakın dönem alçalan trendleini kıramadılar. Bitcoin’in trend başlatabilmesi için hem bulunduğu haftalık yükselen kanalının orta bandı hem de bu bölgeden geçen 200 günlük hareketli ortqlamanın olduğu 49.200$ seviyesinin aşılması gerekir. Yarınki madenci – senato görşümesi öncesinde yavaşlayan Bitcoin henüz kuvvetli tepiler veriyor. Bu nedenle 40.500-41.000$ bölgesi alt destek yerimiz olacak.

(Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü)

Teknoloji Makaleleri