Cuma, Haziran 14, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

PayTR ile dijital lojistikte ödeme kolaylığı

PayTR-globaltechmagazineTürk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, dijital taşımacılık platformu Diginak.com ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliğiyle hem Diginak müşterileri hem de PayTR’ın 60 binden fazla üye işyeri nakliye hizmetlerini Diginak.com ile kolayca ve kredi kartıyla ödeme seçeneğiyle yapabiliyor.

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam eden ödeme kuruluşu PayTR, Türkiye’nin önde gelen dijital taşımacılık platformu Diginak.com ile iş birliği gerçekleştirdi.

Taşımacılık hizmetini uçtan uca dijitalleştiren yeni nesil akıllı lojistik platformu Diginak.com, araç tedarik ihtiyacının oluşmasından yükün alıcıya teslim edilmesine kadar geçen süreçteki tüm adımların dijital yönetilmesini sağlıyor. Dijital taşımacılık hizmetini, Ulaştırma Bakanlığından aldığı TIO (Taşıma İşleri Organizatörü) yetki belgesi kapsamında gerçekleştiren Diginak.com, müşterilerine ve PayTR’lı üye iş yerlerine anahtar teslim taşıma hizmeti sunuyor.

Diginak.com müşterilerine PayTR ile ödeme kolaylığı sağlanıyor

Diginak.com ile nakliyat süreçlerinin tamamen dijital olmasının kolaylığını deneyimleyen müşteriler ve PayTR üye iş yerlerine, SPOT taşımalarında ödeme kolaylığı da sağlanıyor. PayTR iş birliği sayesinde, müşteriler PayTR Sanal POS’u üzerinden kredi kartıyla tek çekim veya taksitli ödeme gerçekleştirebiliyorlar.

Ayrıca tüm taşımalar diginak.com sigorta teminatı kapsamında kayıp/hasara karşı güvence altında yapılıyor. Teklif almaktan evrak yüklemeye, anlık taşıma takibinden detaylı raporlamaya kadar tüm süreçler dijital platform üzerinden yönetilebiliyor. Kusursuz biz nakliye deneyimi için 7/24 müşteri destek hizmeti sunuluyor.

Tüm lojistik süreçlerinin dijital olduğu ortamda ödemeler de dijital ve esnek olmalı

PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Diginak.com ile iş birliğimizi, tüm lojistik işlemlerin dijital yapıldığı bir platformda ödemeler de dijital ve ödeme esnekliğiyle sağlanmalı diyerek hayata geçirdik. Bu iş birliğiyle, Diginak müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamanın yanı sıra üye iş yerlerimize de nakliyat süreçlerinde kolaylık yaratmayı hedefliyoruz. Artık üye iş yerlerimiz SPOT taşımalarında, tüm işlemlerini ve evrak süreçlerini dijital platform üzerinden yapabiliyor ve peşin ödeme derdinden de kurtularak ödemelerini PayTR Sanal POS’u üzerinden kredi kartıyla tek çekim veya taksitle gerçekleştirebiliyorlar. PayTR olarak her zaman, üye iş yerlerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik daha fazla ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Çok yönlü bir FinTech şirketi olma hedefimiz doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetlerimize odaklanmanın yanı sıra üye iş yerlerimizin hayatını kolaylaştıracak iş birlikleri için de çalışıyoruz.”

PayTR ile peşin ödeme baskısını kaldırıyoruz

Diginak.com Kurucusu Oğuzhan Karaca, “PayTR ile olan iş birliğimizde SPOT taşımalardaki peşin ödeme baskısını kredi kartıyla ödeme yoluyla kaldırıp, müşterilerimizin omuzlarındaki finansal yükü hafifletmek istiyoruz. Ayrıca ilerleyen dönemde de nakliyeci ödemelerimizi de PayTR üzerinden yaparak nakliye sektörüne hizmet veren emekçilerimizin ödemelerini zamanında ve eksiksiz almanın yolunu da açmış olacağız” dedi

Teknoloji Makaleleri