Perşembe, Haziran 20, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Terra yatırımcıları 27 Mayıs gününü bekliyor

terra-coin-luna-globaltechmagazineMayıs ayını bitirmeye hazırlanırken haftanın ikinci yarısı oldukça yoğun geçecek. Öncelikle bugünkü FOMC tutanaklarında sürpriz bir gelişme olmasını umuyoruz. Son yapılan FOMC toplantısında karar oy birliği ile alınmış, toplantı sonrası fikirlerini dile getiren Fed eyalet yöneticileri de birkaç toplantı 50bp faiz artışına işaret etmişti. Bu nedenle yoğun hafta takviminde yatırımcılar daha çok 27 Mayıs Cuma günü yayına girecek olan Terra 2.0’da olacak.

Terra kurtarma planı olarak yeni bir ağ ve eski sahiplerine airdrop yaparak canlandırmaya çalışacaklar. Ancak bu konu her Terra yatırımcısını ilgilendirmiyor. Çünkü 7 Mayıs’tan önce Luna tutanlar ve bunun fotoğraf kanıtlarını Vakıf’a 27 Mayıs’a kadar ulaştırabilenler yararlanabilecek. Ayrıca airdrop miktarını da az bulduğumuzu belirtmek isterim. Bu nedenle geç kalınmış bir hamle Cuma günü ekstra piyasa sonuçları ile karşımıza çıkacak.

Dün Bitcoin 28.600$ seviyesine bir kez daha değdi. Bu esnada Bitcoin ve diğer etkilediği tüm altcoinlerde short açmak isteyen yatırımcılar Bitcoin’in 28.600$ seviyesine tutunması ve dönmesiyle likidite oldular. Bitcoin’in ısrarcı 30.000$ tavrı bu yönden bakıldığında güzel bir yatay trend stratejisi sunuyor.  Aktif adresler 1 ayın en düşük seviyesine inerken, Ethereum ağına yönelik de ilginin azaldığını Dapps aktif adreslerdeki haftalık %27 düşüşten anlayabiliyoruz. Henüz piyasayı canlandıracak ya da yatay trendi yukarı yönlü kıracak gösterge bulunmasa da 28.600$ seviyesi güçlü destek haline geldi.

(Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü)

Teknoloji Makaleleri