Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Oracle’ın Cerner’ı satın alma işlemi onaylandı

oracle-globaltechmagazineOracle Corporation, Cerner’ı devralma teklifiyle ilgili Avrupa Komisyonu izni de dahil olmak üzere gerekli tüm tekel karşıtı onaylarını aldığını duyurdu. Cerner, sağlık çalışanlarının hastalara ve topluluklara daha iyi sağlık hizmeti sunabilmesi için hastanelerde ve sağlık sistemlerinde kullanılan lider bir dijital bilgi sistemleri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor.

Oracle, 6 Haziran 2022, Doğu saatiyle gece yarısında sona erecek olan ihale teklifini takiben teklifi tamamlamayı bekliyor. Teklifin tamamlanması, Oracle tarafından 19 Ocak 2022 tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan Çizelge TO’nun teklif bildiriminde açıklanan koşullara tabidir.

Oracle Başkanı ve Teknoloji Sorumlusu Larry Ellison, 9 Haziran 2022, 15:00 CT’de gerçekleşecek çevrimiçi bir etkinlikte Cerner’ın devralınmasını ve Oracle’ın bulut tabanlı yeni sağlık yönetim uygulamaları paketini tartışacak. Etkinlik için kaydolun.

Oracle Başkanı ve Teknoloji Sorumlusu Larry Ellison, “Cerner ve Oracle, güçlerini birleştirdiğinde sağlık alanındaki çalışanlara yeni nesil sağlık hizmetleri bilgi sistemleri sunarak sağlık hizmetlerini dönüştürebilecek kabiliyete sahip,” dedi. “Daha iyi bilgi, hastalar için daha iyi sonuçlar sağlayan daha iyi tedavi kararlarını mümkün kılar. Yeni ve kullanımı kolay sistemlerimiz, sağlık alanındaki çalışanların omuzlarında yük olan idari iş yükünü azaltmanın yanı sıra hasta gizliliğini artırıp genel sağlık hizmeti maliyetlerini düşürmek için tasarlanmıştır.”

Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Safra Catz, “Bu devralmanın, 2023 mali yılında Oracle’ın kazancı üzerine GKGMİ dışı bir biçimde gitgide büyüyen bir şekilde eklenmesini bekliyoruz,” dedi. “Sağlık hizmetleri, dünyanın en büyük ve en önemli dikey pazarı ve geçen yıl, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 3,8 trilyon dolarlık bir hacme sahipti. Cerner’ın önümüzdeki yıllarda büyümemize büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz.”

Cerner Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkanı David Feinberg “Cerner, sağlık hizmetlerinin dijitalleştirilmesinde bugüne kadar hep bir öncü konumundaydı ve artık, bilgileri doğru sağlık çalışanlarına doğru zamanda sunacak tıbbi araçlar üzerinde çalışma sözümüzü tutmanın zamanı geldi,” dedi. “Oracle’a özel bir Sektör İş Birimi olarak katılıyor olmamız; elektronik sağlık kayıtlarını modernize etme, sağlık çalışanı deneyimini iyileştirme ve daha bağlantılı, yüksek kaliteli ve verimli hasta bakımı sunma çalışmalarımızı hızlandırma konusunda benzeri görülmemiş bir fırsat sunuyor.”

“Oracle Sektörlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Sicilia, Oracle’ın Kendi Kendini Yöneten Veritabanı, APEX, düşük kodlu geliştirme araçları ve sesli kullanıcı arayüzü, Cerner’ın sistemlerini hızlı bir şekilde modernize etmemize ve onları yeni nesil Bulutumuza taşımamıza yardımcı oluyor,” dedi. “Cerner’ın en büyük işi ve en önemli klinik sistemi halihazırda  Oracle Veritabanı üzerinde çalıştığı için bu işlem, çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Burada bir değişikliğe ihtiyaç yok. Değişecek şey, kullanıcı arayüzü olacak. Eller serbest ses teknolojisini Cerner’ın klinik sistemlerinin birincil arayüzü haline getirerek Cerner’ın sistemlerinin çok daha kolay bir şekilde öğrenilmesini ve kullanılmasını sağlayacağız.”

Teknoloji Makaleleri