Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Bitcoin LTH karlılığı 3 yılın en düşük seviyesine ulaştı

bitcoin-globaltechmagazineHaftanın son iş gününde Bybit tarafından yayınlanan günlük değerledirmede, Bitcoin ve Ethereum’un seyrine ve sektör gelişmelerine değiniliyor. Asya hisse senetleri, Avrupa’da daha yüksek faiz oranları beklentisinin küresel durgunluk korkusunu körüklemesi nedeniyle Wall Street’teki düşüşün ardından Cuma günü düşüş gösterdi. Kripto para piyasası Perşembe günü hızla yükseldi, ancak büyük kripto para birimleri önceki aralıklarda kaldı.. Bitcoin ve geleneksel finansal endeksler arasındaki korelasyon devam etse de teknoloji sermayesindeki düşüşün etkisi henüz kripto piyasalarında görülmedi. Değerlendirme yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte marjinal bir artış kaydettikten sonra 19 bin dolarlık fiyatın üzerinde teklif veriyordu. Saatlik grafikte 19.2 bin dolara yakın desteğe sahip önemli bir yükseliş trendi çizgisi şekilleniyor. Bitcoin daha fazla yukarı yönlü ivmenin kapısını açacak olan 19.6 bin dolarlık bölgenin yakınında dirençle karşı karşıya. Zincir içi ölçümler, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin karlılığının en son 2018 ayı döngüsünde görülen seviyelere düştüğünü gösteriyor. Bu arada, MVRV oranı bir kez daha aşırı satım bölgesine düştü ve bu da yerel bir dip oluşumunun muhtemel olduğunu gösteriyor. Opsiyon piyasasında, Bitcoin’in üç ayda bir 2,2 milyar dolarlık vade sonu yaklaşıyor. Maksimum ağrı noktası şu anda 21,5 bin dolar civarında bulunuyor ve bu da piyasanın bir artış ile bu seviyeye doğru dönebileceğini gösteriyor.

Benzer şekilde Ethereum 1.300 doların üzerinde el değiştiriyor. Yaklaşık 1,9 milyar dolarlık Ethereum seçenekleri de bugündensonra sona erecek ve maksimum acı noktası 1.500 dolarlık seviyede oturacak. Orta ila büyük ölçekli altcoinler karışık performanslar gördü ve XRP çift haneli bir yüzde kazancıyla pakete liderlik etti.

Perşembe günü mega plak şirketi Warner Music Group (WMG), NFT pazar yeri OpenSea ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Ortaklık, belirli WMG sanatçılarının web3’te hayran toplulukları oluşturmaları ve genişletmeleri için bir olanak sağlayacak. İş ortaklığı, WMG sanatçılarına, NFT pazarında geliştirilmiş görünürlük ve kişiselleştirilmiş hikaye anlatımının yanı sıra OpenSea’nin yeni indirimli ürünlerine erken erişim sağlayacak. Sanatçılar ayrıca web3 hayran kitlelerini güçlendirmek ve mevcut hayran topluluklarını web3 alanına dahil etmek için OpenSea ekibinden özel destek alacaklar. Ek olarak, WMG sanatçıları, hayran katılımı için yeni fırsatlar yaratacak sınırlı sayıda projelere ev sahipliği yapmak için kendi özelleştirilmiş açılır sayfalarına sahip olacak.

Teknoloji Makaleleri