Perşembe, Mayıs 23, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Kobiler için siber güvenlik yatırımı kolaylaşıyor

axoft-globaltechmagazinePandemiyle birlikte dijitalleşen çalışma hayatı, online alışverişteki yükseliş ve mobil cihazların kullanımındaki artış, siber güvenlik ihtiyacının daha da artmasına neden oldu ve geçtiğimiz iki yılda küresel çapta büyük işletmelere yönelik saldırılar %75 artarken küçük işletmelere yönelik veri ihlallerinin %152 arttığı görüldü. Çok uluslu şirketlerden küçük işletmelere kadar bir çok farklı segmentte siber güvenlik çözümleri sağlayan ve bu pazarın katma değerli distribütörü olan Axoft, 2021 yılında Türkiye ofisinin açmasından buyana, uç nokta güvenlik çözümleri, gelişmiş tehdit aktörlerine yönelik katma değerli güvenlik servisleri, son kullanıcı güvenlik farkındalığı eğitimleri, endüstriyel sistemlere yönelik güvenlik çözümleri, bulut uygulamaları güvenliği ve devsecops gibi alanlarda güvenlik çözümleri sağlıyor.

Axoft ve Trend Micro’nun yeni duyurulan iş birliği, ileri düzey güvenlik sağlayan “Worry-Free Services” güvenlik çözümünü yönetilen hizmet modeliyle Türkiye’deki şirketlerle buluşturuyor. İhtiyaçlara göre farklı paketlerle sunulan ve aylık abonelik modeli ile verilecek hizmet kapsamında, Axoft çözümleri müşterileri adına yönetebiliyor ve yeni nesil makine öğrenimi, web filtreleme ve veri korumasından Microsoft 365’te e-posta taramasına ve müşteriler genelinde tehditlerin tespit edilmesi için XDR teknolojisine kadar tüm alanlarda Trend Micro çözümlerini iş ortakları ile buluşturuyor.

Türkiye’de Kobilere Yönelik İlk XDR ve MDR Yaklaşımı

Axoft Türkiye Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, iş birliğinin kapsamı ve dikkat çeken yönleri hakkında şu yorumlarda bulundu: “SOC As A Service (Co-Managed XDR), Trend Micro’nun SMB segmentinde yer alan kobiler için sağlamış olduğu güvenlik çözümleri portföyünü kapsıyor. Kobi segmentinde yer alan kurumlarımızın, siber güvenlik yatırımlarında karşısına çıkan iki büyük ve önemli zorluk bulunuyor. Bunlardan ilki yetişmiş insan kaynağı problemi, bir diğeri ise dolar kuru nedeniyle özellikle güvenlik çözümlerine yapılacak olan yatırımların ikinci plana bırakılması. Güvenlik yatırımlarının eksik yapılması ya da ilgili zorluklardan ötürü hiç yapılmaması da kobi segmentinde yer alan kurumlarımızın saldırı yüzeyini her geçen gün arttırıyor. Kobi segmentinde yer alan kurumlarımız için bahsetmiş olduğum bu zorlukların üstesinden gelinmesi ve güvenlik risklerini azaltmaya yönelik çözümlerin de işin uzmanlarına teslim edilmesi sürecini Trend Micro ile başladığımız iş birliği çerçevesinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Trend Micro Worry-Free Managed/Co-Managed XDR çözümü ile kobi segmentinde yer alan kurumlarımıza SOC hizmeti ile birleştirip; 7/24 kritik uyarı ve izleme, ile birlikte tam kapsamlı bir güvenlik yaklaşımıyla sunuyoruz. Üstelik bunu da kurumlarımızın bütçelerini yormayacak, güvenlik çözümlerine yönelik yatırımlarını ertelemelerine gerek kalmayacak bir finansal yaklaşım ile sağlıyoruz.”

Güvenlik Çözümlerinde Kobilere Yüksek Fayda

Trend Micro Bölge Kanal & MSP Müdürü Mehmet Dağdevirentürk ise “Trend Micro geçen yıl itibarıyla Türkiye’de siber güvenlik çözümlerinde yönetilebilir hizmetler modelini duyurdu. Axoft un sahip olduğu kanal gücüyle XDR ve MDR çözümlerini kobilerin maksimum fayda sağlayacağı şekilde iş ortaklarımıza duyurmanın ve özellikle kobi segmentinde en iyi teknolojileri sunabilmenin heyecanını paylaşıyoruz” dedi.

Kurumlara her türlü gelişmiş tehdide karşı ileri düzey güvenlik vaat eden Trend Micro Worry-Free Services kapsamında ihtiyaca yönelik olarak Worry-Free Services, Worry-Free Services Advanced, Worry-Free XDR ve Worry-Free with Co-Managed XDR olmak üzere farklı paketler bulunuyor. Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve davranış analizi, önleyici ve çalışma zamanı makine öğrenimi, güvenlik açığı koruma ve sanal yama, tam disk şifrelemesi, uygulama denetimi, entegre uç nokta veri kaybı önleme, cihaz denetimi, Web güvenliği, web itibarı ve URL filtreleme, mobil güvenlik ve mobil cihaz yönetimi, Windows, macOS, iOS ve Android desteği, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanan paketlerde standart olarak bulunuyor.

Dijital hizmetlerde kanal uzmanı olan Axoft, Trend Micro ile yaptığı iş birliğiyle Türkiye pazarına sunduğu bilgi güvenliği hizmetlerini genişletmeye ve iş ortaklarına ulaştırmaya devam ediyor.

Teknoloji Makaleleri