Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Dolar ve altındaki makas farkına çözüm blokzincirinde

kripto-para-globaltechmagazineDolar/TL hafta başından bu yana sürdürdüğü yükseliş eğrisini devam ettirerek 23,3 bandını aşarken, gram altın bu yükselişin de desteğiyle 1.450 TL’nin üzerine tırmandı. Bu durumun, hem farklı satış kanallarındaki hem de alış ve satış arasındaki makasın açılmasını beraberinde getirdiğini söyleyen Block Earner’ın Türkiye Operasyon Müdürü Emrah Karadere, “Açılan makas aralığı, bazı yatırımcıları dolara endeksli USD Coin’e (USDC) ve altını blokzincirine taşıyan PAX Gold’a (PAXG) yönlendirdi. Kapsayıcı bir yeni nesil finansal teknoloji platformu olma ilkemiz doğrultusunda özellikle ülkemizde sıkça tercih edilen geleneksel yatırım araçları olan altın ve döviz için de avantajlı yatırım olanakları sunuyoruz” dedi.

Düşük makas aralıklarıyla 7/24 işlem

Piyasa koşullarına kıyasla dolar ve altında daha dar makas aralıkları sunan platformda dolara endeksli kripto para birimi USDC’nin ve altına endeksli kripto para birimi PAXG’nin alım satımı gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca hafta sonu olması fark etmeksizin, piyasanın açık veya kapalı olmasından bağımsız olarak dolar ve altına endekslenmiş dijital varlıkların alım satımı 7/24 yapılabiliyor.

Hafta sonu dahi güvenle işlem yapabilen kullanıcıların piyasalar kapalıyken de aktif olarak, hareketliliklerden anlık bir biçimde yararlanabildiklerinin altını çizen Emrah Karadere, “PAXG, USDT ve USDC, dolar ve altın yatırımını blokzincirinin güvenliğiyle buluşturuyor. 7/24 güncel piyasa rakamlarını kullanan Block Earner kullanıcıları, al/sat fiyatları arasındaki farktan etkilenmeden tasarruflarını gerçek dünyada karşılığı olan bu varlıklarla değerlendirebiliyor” diye konuştu.

Blokzincirinde dolar ve altın alım satımı kolaylaştı

USDT, USDC ve PAXG kripto para birimlerini listeleyerek dolar ve altın yatırımını blokzincirine taşıdıklarını ve iOS ve Android mağazalarındaki mobil uygulamaları üzerinden blokzincirindeki bu varlıklara yatırımı erişilebilir kıldıklarını ifade eden Emrah Karadere, “İçsel değeri olan bu varlıklara blokzincirinde yatırım yapan kullanıcılar, külfetli işlem ücretlerinden ve bu varlıkların saklama maliyetlerinden de korunmuş oluyor. Block Earner olarak yatırımcılara diledikleri zaman, kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden alım satım olanağı sunuyoruz. Bugünün ekonomik ve siyasi ortamının sebep olduğu hareketliliğe kıyasla daha az hareketli bir piyasa sunan Block Earner, DeFi hesabına birkaç adımda geçişle kullanıcılara USDC yatırımları üzerinden tasarruf elde edebilme olanağı da sunuyoruz. Bu süreç 3 adımda tamamlanıyor” ifadelerini kullandı.

Teknoloji Makaleleri