Cuma, Temmuz 12, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Hedef Türkiye pazarında uzun vadeli ortaklık

detech-fortra-globaltechmagazineTürkiye’nin önde gelen siber güvenlik teknolojisi sağlayıcılarından Detech Bilişim A.Ş., Fortra ile uzun soluklu bir iş birliğine imza attı. Katma değerli distribütörlük anlayışıyla Türkiye’de sağladığı siber güvenlik yazılım çözümlerini bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen Detech, Fortra ile kurdukları ortaklığın bu hedefi desteklediğini açıkladı.

İş ortakları ile birlikte Türkiye siber güvenlik pazarındaki birçok ihtiyaca birinci elden çözümler sunduklarını ifade eden Detech Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Kara,

“Detech, siber güvenlik alanının her aşamasında yer alıyor. Bununla birlikte kuruluşumuzdan beri asıl odak noktamız her zaman veri güvenliği oldu. Dijital dönüşüm son yılların popüler konusu olsa da artık konu dijital dönüşüm değil; bunun ötesinde, dijital kırılma. Yeni dijital dünyanın yetenekleri, geleneksel modelleri yıkan yeni fırsatlar yaratıyor ve iş modelleri çok hızlı değişiyor. Hızlı büyümeye ek olarak, veri güvenliği ihlalleri de aynı oranda artıyor. Bu örneklerin sonucunda yeni bilgi güvenliği düzenlemeleri ve kanunları ortaya çıkıyor.

Geleneksel iş modelleri çok hızlı değişirken, bilgi güvenliğine bakış açısını değiştirmek de zorunlu hale geliyor. Bilginin kendisi ile verimlilik, erişim ve paylaşım üzerine inşa edilen yeni rekabet ortamında, bu kriterleri ön planda tutmayan bilgi güvenliği stratejilerinin başarısız olma olasılığı çok daha yüksek hale geliyor. Ne yazık ki teknoloji tek başına bu zorlu süreci çözemiyor. Güvenlik ihlallerinin yüzde 95’i insan hatasından kaynaklanıyor. Bu durum kurumların kullanıcıları ihmal eden uygulamalara sahip olduklarını kanıtlıyor.

Bilgi güvenliğinde bilgiyi ve insanı merkeze alan kurum kültürü, dijital dönüşüm için bir gereklilik. Bu nedenle Detech olarak bilgi ve insanı merkeze alan, dünyada değişim yaratan, bu alanda ismiyle özdeşleşen üreticilerin katma değerli Türkiye distribütörlüğünü üstleniyoruz. Fortra ile yaptığımız iş birliği de bu yaklaşımımızı destekliyor”

Uzun yıllar Türkiye’de kalacağız

Fortra EMEA Direktörü Jenko Gaviglia, Fortra olarak son birkaç yılda küresel çapta önemli bir büyüme kaydettiklerini ve kuruluşların operasyonel yüklerini azaltırken güvenlik olgunluklarını artırmalarına yardımcı olduklarını belirtti. Uzun yıllar Türkiye’de kalmayı hedeflediklerini ifade eden Gaviglia, şunları söyledi:

“Kendilerini her gün gelişen çok çeşitli siber güvenlik tehditlerine karşı korumak isteyen kuruluşlar riski, karmaşıklığı ve operasyonel ek yükü azaltmak için sınıfının en iyisi çözümleri birleştiren kuruluşları tercih ediyor. Detech ile yaptığımız iş birliğiyle bölgesel müşteriler artık Fortra’nın Agari, Boldon James, Clearswift, Cobalt Strike, Core Impact, Frontline, Digital Guardian, Filecatalyst, Titus, Tripwire, Vera gibi geniş bir güvenlik ürünleri portföyüne erişebilir ve yerinde destek alabilir. Bu kapsamda siber güvenlik teknolojilerinin Türkiye’deki lider distribütörü Detech ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Detech ile uzun vadeli, stratejik bir ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz. Güçlü bölgesel mevcudiyeti ve kendini işine adamış ortaklardan oluşan geniş ağları ile Detech, ortak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı olmak için iyi bir konumda. Güçlü ortaklığımız ve lider çözümlerimizle, sürekli gelişen pazarda kanal ortakları için teknik beceriler, satış ve satış öncesi destek konularında düzenli eğitim ve sertifikasyon çalıştayları yapabileceğiz. Tabii ki önceliğimiz bölgesel müşteriler için Fortra’nın çözümlerini başarılı bir şekilde uygulamak, katma değerli satıcılar, sistem entegratörleri ve çözüm sağlayıcılar için profesyonel satış sonrası destek yetenekleri oluşturmak olacaktır.”

Veri korumada benzersiz çözüm

Detech’in kamu, enerji, finans, sağlık, iletişim, otomotiv, üretim, e-ticaret ve medya gibi birçok sektörde bulunmasının da çok önemli olduğunu belirten Gaviglia sözlerini şöyle tamamladı:

“Fortra, veri güvenliği ürünleri ile pazarda verileri koruyan benzersiz bir çözüm oluşturdu. Hangi verilerin korunması gerektiğini ve hangi verilerin paylaşılabileceğini anlamaktan, bunları korumak ve bunları güvenli bir şekilde paylaşmak için araçlar sağlamaya kadar tüm yaşam döngüsünü kurgulamış oldu. Sitemizde, hangi verilerin oluşturulduğunu algılayabilen ve buna göre verileri sınıflandıran birkaç entegre modül var. Ardından gizli verilerin (IP, PII, finansal tarih vb.) kazara paylaşılmasını (veya daha kötüsünü), veri sızıntısını önlemek için güçlü araçlarımız var. Kalitesini her alanda kanıtlamış bu çözümler, Detech uzmanlığı ile Türkiye’deki veri güvenliği kalitesinin artmasına yardımcı olacaktır.”

Türkiye’ye değer katacak bir işbirliği

Bu iş birliğinin Türkiye için önemine vurgu yapan Özlem Kara, son olarak şunları söyledi:

“Detech ve Fortra, Türkiye’deki müşterilerinin verilerini ve kritik varlıklarını daha güvenli hale getirmelerine yardımcı olmak, veri sınıflandırması ve veri güvenliği çözümleri sağlamak amacıyla yola çıktı. Detech ve Fortra verileri güvenli bir şekilde tanımlama, sınıflandırma, koruma ve paylaşma gibi birçok kritik alanda ürünlerinin kalitesi, kullanım kolaylığı ve performansıyla öne çıkıyor. Bu iş birliğinin ülkemize de önemli bir katma değer sağlayacağına inanıyoruz.”

Teknoloji Makaleleri