Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

İGA’da ulaşım kısıtlı bir süreyle ücretsiz olacak

binbin-globaltechmagazineMikromobilite alanında teknoloji üreten, çevreci ve pratik ulaşım çözümleri sunan teknoloji şirketi BinBin, yaz sezonunda yaşanan seyahat problemlerine yönelik yepyeni bir ulaşım çözümüne daha imza attı. 2020 yılından itibaren Türkiye’nin küresel ölçekteki en büyük projelerinden İGA İstanbul Havalimanı’nda hizmet sunan şirket, kısıtlı bir süreyle terminal içerisindeki tüm cihazlarını ücretsiz kullanıma açtı.

Tatil sezonunun başlamasıyla birlikte İGA İstanbul Havalimanı binlerce uçuşa ve yüz binlerce yolcuya ev sahipliği yapmaya başladı. Yaz sezonu itibariyle terminal içerisinde ciddi bir trafik artışı görülüyor.   Yaşanan yoğunluk ve oluşan kuyruklar nedeniyle yolcuların mağdur olmaması ve daha iyi bir seyahat deneyimi yaşanması adına sunduğu hizmete yeni çözümler ekleyen BinBin, terminal içerisindeki tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı.

QR Koduyla Hızlı ve Pratik Kullanım

Teknoloji ve insan tecrübesini bir araya getirerek en iyi müşteri deneyimini sunmaya odaklanan BinBin, yenilenen mobil uygulaması sayesinde oldukça pratik kullanım kolaylığı sağlıyor. BinBin cihazlarına erişmek isteyen kullanıcıların BinBin mobil uygulamasını iOS ve Android platformlarından indirmesi ve üyelik oluşturması gerekiyor. Yenilenen arayüzü sayesinde, kullanıcılar mobil uygulama içerisinde yer alan haritadan yakınlarında bulunan tüm cihazları ve cihazların batarya durumu kolayca görülebiliyorlar.

Kullanıcıların Terminal içerisindeki cihazları ücretsiz bir şekilde kullanmaları içinse üzerlerinde yer alan QR kodunu mobil uygulamaya taratmaları yeterli oluyor.

BinBin CEO’su Kadir Abdik, konuya ilişkin değerlendirmesinde, kullanıcılarına daima daha iyi hizmet sunmaya odaklandıklarını belirterek şunları söyledi; “Binbin olarak bugün dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımıza çevreci ve ekonomik bir ulaşım alternatifi sunmak ve ihtiyaç duydukları her noktada var olmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2020 yılından beri İGA İstanbul Havalimanı içerisindeki önemli noktalarda, pratik ve hızlı bir seyahat deneyimi yaşatmak adına en yeni cihazlarımızla hizmet sağlıyoruz. Türkiye’nin ulaşımının kalbi olan ve milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı’nda bu sezon yaşanan yoğunluk nedeniyle, yolcularımızın seyahat deneyimlerini daha iyi hale getirmek adına belli bir süre için ücretsiz kullanım hizmetimizi hayata geçirdik.  Bu sayede yaz aylarında artan yoğunlukta terminal içerisindeki uzun mesafeleri güvenli, pratik ve ücretsiz olarak kısaltıyoruz. BinBin olarak, bulunduğumuz her alanda kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına çözüm üretiyor ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için bu hizmetlerimizi geliştirerek sürdürmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Teknoloji Makaleleri