Perşembe, Mayıs 23, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Sanal mobil test cihazlarının sağladığı 4 fayda

tester-you-globaltechmagazineDijital çağın vazgeçilmez bir parçası haline gelen mobil aplikasyonlar, bankacılık işlemlerinden alışveriş ve eğlenceye kadar akla gelebilecek her alanda pratik çözümler sağlıyor. Kapsamlı bir geliştirme sürecinden geçen aplikasyonların, son kullanıcıya ulaşmadan önce istenilen şekilde çalışıp çalışmadığının tespit edilmesi, kullanıcı memnuniyeti için hayati önem taşıyor. Olası sorunların tespiti noktasında sanal mobil test cihazlarının, gerçek test cihazlarına göre daha az maliyetli ve zahmetsiz kullanım sunduğunu belirten teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, sanal mobil test cihazlarının sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

Dijital dönüşümün önemli enstrümanlarından biri olan mobil aplikasyonlar verimli, eğlenceli ve işlevsel yapısıyla günlük yaşamı kolaylaştıran birçok farklı seçenek sunuyor. Kullanıcı memnuniyeti temel alınarak geliştirilen mobil aplikasyonların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan yazılım ve tasarım hatalarının tespit edilmesi, yazılımcıların ve kuruluşların itibarını koruması nedeniyle kritik bir önem taşıyor. Tüm bu test süreçlerini uygun maliyetli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiren sanal test cihazları, mobil cihazların yazılım ortamını kopyalayarak yazılım geliştirme döngüsündeki yakın teslim tarihli testler için önemli avantajlar sunuyor. Sanal test cihazlarının dahili donanım, aygıt yazılımı ve diğer mobil cihazların dahili davranışlarını test etmek için doğru seçenek olduğunu belirten TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Başarılı bir mobil aplikasyon geliştirmenin anahtarını sunan sanal mobil test cihazları, gerçek mobil test cihazlarına kıyasla iş gücünü azaltarak, çok daha az bir maliyetle hızlı çözümler sunabiliyor. Yazılım ekiplerinin geliştirme süreçlerini kolaylaştıran sanal test cihazları, kolay erişilebilirlikleri ve hata ayıklama özellikleri ile erken test aşamasında güvenilir çözümler sağlıyor.“ açıklamasında bulunarak sanal mobil test cihazlarının sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

  1. Maliyet Verimliliği: Test ekipleri, aralarında internette ücretsiz olarak indirilebilen sanal mobil test cihazları sayesinde aplikasyon testlerini daha düşük bir maliyetle gerçekleştirebiliyor.
  1. Hata Ayıklama Yeterliliği: Test uzmanları, gerçek cihazlarda hata yakalamakta zorluk çekebilirken, sanal cihazlar mevcut hata ayıklama özellikleriyle bu durumu kolaylaştırabiliyor.
  1. Çapraz Platform Testi: Sanal test cihazları, çok çeşitli cihazları ve işletim sistemlerini taklit edebiliyor. Bu sayede test ekipleri, farklı platformlarda veya gerekli cihazlarda testleri kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.
  1. Güvenilirlik: Sanal test cihazları, fabrika ayarlarını sıfırlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu sayede test uzmanları, her zaman aynı cihaz durumundan başlayabildiği için test yürütme güvenilirliğini artırabiliyor.

Teknoloji Makaleleri