Ana Sayfa Haberler Samsung’dan Müzik Festivallerine Özel Galaxy S6 Tüyoları

Samsung’dan Müzik Festivallerine Özel Galaxy S6 Tüyoları

Samsung, yeni ürünü Samsung Galaxy S6 ile müzikseverlere etkileyici özellik ve fırsatlar sunarak sınır tanımıyor ve müzik festivallerinin keyfini katlayan Galaxy S6 deneyiminin ipuçlarını paylaşıyor.

Sıcak yaz günlerinin yaklaşmasıyla beraber festival sezonu da açıldı. Milyonlarca müziksever, her yıl dünyanın dört bir yanında düzenlenen müzik festivallerine akın ediyor.

Viyana’da Donauinselfest, Fas’ta Mawazine, İngiltere; Somerset’de Glatsonbury, Budapeşte’de Sziget, Danimarka’da Roskilde,  çarpıcı müzik performansları ve haftasonu boyunca süren kesintisiz eğlence garantisiyle kalabalıkları çeken müzik festivallerinin başında geliyor.
Samsung da Samsung Galaxy Deneyimi ile bu yıl Nisan ayında Kaliforniya’ da  düzenlenen ve dünyaca ünlü isimlerin katıldığı Coachella festivalinin destekçileri arasındaydı.

Ürünleri ve yenilikçi teknolojileriyle gençliğin nabzını tutan Samsung, bu yaz müzik festivallerine katılacak olan Galaxy S6 kullanıcılarına rehberlik etmek için muhteşem Galaxy Deneyimi’nin ipuçlarını paylaştı.

Müzik festivali katılımcılarına özel Galaxy S6 deneyiminin püf noktaları

S Planner

Festival öncesinde, akıllı telefonunuzun S Planner olarak bilinen, tarih, saat ve festival programını içeren takvimini güncellemeyi unutmayın. İzlemek istediğiniz performanslar için bir saat öncesine hatırlatma kurmayı ihmal etmeyin, böylece favori gruplarınız ya da sanatçılarınızın sahne şovlarını kaçırma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Kamera Seçenekleri

Galaxy S6, üstün kamera ve imaj işleme teknolojisiyle, festivale ekstra bir kamera/ fotoğraf makinesi getirme zorluğunu ortadan kaldırıyor. Kamera hızlı başlatma özelliği ile Ana Ekran düğmesine art arda iki kez basıldığında, en hareketli görüntüleri bile hızlı ve kusursuz bir şekilde kaydetmenizi sağlıyor. Ayrıca, “Geniş-Açılı selfie modu” ile tüm arkadaşlarınızı kadraj içine alacak şekilde mükemmel kareler yakalamanızı mümkün kılıyor.

Ultra Güç  Tasarrufu Modu 

Fotoğraf çekmek, mesajlaşmak ve festivaldeki görüntüleri sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak, şarjınızın çabuk bitmesine yol açabilir ancak Galaxy S6’nın ultra güç tasarrufu modu, cihazınızın %37 şarj ömrüyle iki gün dayanmasına ve son yüzde 10’luk şarjı festivalin final performanslarına kadar kullanabilmenize imkan tanıyor.(Ortam ve kullanım koşullarına göre farklılık gösterebilir) Elbette cihazın ekranı siyah-beyaz, kullanılan uygulamalar ise sınırlı sayıda olmalı, ama bu ayarlarla bile cihazınızın temel fonksiyonlarını kullanmaya devam edebileceksiniz.

Kişiselleştirilebilen Ses Ayarları

Galaxy S6 ses ayarlarıyla, ses deneyimini kişiselleştirmeniz de mümkün. Cihazın “Adapt Sound” seçeneği, kulaklık bağlıyken tercihinize göre kişisel ses ayarı yapabilmenizi sağlıyor. Zengin surround ses efektini yeniden yaratmak için SoundAlive+ , bir lambalı amfinin yumuşak tınısını canlandırmak için ise Lambalı Amfi opsiyonundan yararlanabimeniz mümkün. Bu ayarları kişiselleştirip müziğin sesini açın ve büyük şov başlayana kadar geri sayıma başlayın!

Flaş

Kamp yapılan festivallerde, büyük ihtimalle ekstra ışığa ihtiyacınız olur. Daha önceki Galaxy akıllı telefonların aksine, Galaxy S6’da cihazın flaş ışığından faydalanmak için bir uygulama indirmenize gerek yok. Yüksek güçlü aydınlatma için tek yapmanız gereken cihazınızın bildirim paneli üzerinde bunlunan hızlı ayar tuşları arasında fener ikonun tıklamak.

Find My Mobile (Telefonumu Bul)

Yakın yaşam alanları ve müzik festivallerinin büyük kalabalıkları, telefonunuzu kaybetmenizde sebep olabilir, ama korkmayın. Cihazınızı bulmak için konum belirleme ve başkalarının telefonunuzu aktif hale getirmesini engelleyen Telefonumu Bul özelliğini kullanabilirsiniz. “Find My Mobile” websitesi üzerinden akıllı telefonunuzu çaldırabilir, kilitleyebilir ya da içeriğini silebilirsiniz.