Ana Sayfa Haberler İnnova’dan Yeni Nesil ATM İzleme ve Kontrol Sistemi

İnnova’dan Yeni Nesil ATM İzleme ve Kontrol Sistemi

innova_globaltechmagazineİnnova’nın yeni nesil ‘ATM İzleme ve Kontrol Sistemi’ sayesinde farklı lokasyonlarda hizmet veren ATM’lerin tüm izleme ve müdahale süreçleri 7/24 kontrol altında.

İnnova tarafından bankalara özel olarak geliştirilen ATM İzleme ve Kontrol Sistemi, akıllı sensörler ve güçlü, yenilikçi yazılım altyapısı ile bankaların en kritik saha operasyonlarından birini şimdiye dek hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.

Bankaların büyümesine paralel olarak sayısı artan ve daha geniş bir coğrafyaya yayılan şube dışı ATM’ler için; kesintisiz çalışma gereksinimi, güvenlik riskleri, müdahale ve arıza gidermede karşılaşılan problemler, lojistik zorluklar ve yerinde müdahale maliyetleri her geçen gün artıyorsa. Üstelik tüm bu süreçlerin optimize edilebilmesi ve ölçümlenebilmesi zorlaşıyorsa, çözüm İnnova’da.

Kesintisiz ATM hizmetleri en yeni teknoloji ile

ATM İzleme ve Kontrol Sistemi, lokasyon fark etmeksizin tüm ATM’leri kapsayan ve onları tek bir merkezden kolayca yönetilmesini sağlayan imkânlar sunuyor. İnnova’nın Skywave platformu üzerinde geliştirilen, tasarımı ve üretimi İnnova tarafından yapılan özel kontrol kartları ile yönetilen sistem, bankalara ait ATM’lerde bulunan farklı sensörler ile elde edilen veriyi, en etkin şekilde değerlendirerek, olası problemlerin önüne geçilmesini sağlarken, ATM operasyonları için kullanılan tüm kaynakların da daha verimli hale getirilmesine yardımcı oluyor.

Saha ekiplerinin işleri kolaylaştı

Yaşanabilecek olağandışı durumlarda ATM’lere izinsiz girişi engelleyebilmek, klima, aydınlatma gibi cihazların uzaktan kontrolünü gerçekleştirebilmek, elektrik kesintilerine karşı her an hazırlıklı olmak veya teknik problemleri uzaktan tespit edebilmek ve doğru ekipleri doğru zamanlamayla yönlendirebilmek… ATM İzleme ve Kontrol Sistemi sayesinde sahadaki kaynak planlamasını en iyi şekilde gerçekleştirmek bu yeni sistem ile artık mümkün.

ATM İzleme ve Kontrol Sistemi’nin Özellikleri:

– Anlık ve merkezi izleme ve kontrol

– ATM cihaz&ekipman durum takibi

– Sensörlerden anlık veri toplama imkânı

– İklimlendirme kontrolü

– Aydınlatma kontrolü

– İzinli/izinsiz giriş takibi

– Enerji yönetimi

– KPI/SLA yönetimi

– Minimum arıza ve hızlı çözüm olanağı

– Büyük Veri destekli raporlama yeteneği

– Gelişmiş kullanıcı dostu ara yüz desteği

– İş sistemleri ile entegrasyon