Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Apple’dan rekor beklenti

apple_globaltechmagazinePhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın dünyanın birçok noktasında satışa sunulmasıyla birlikte Apple’ın 2014’ün son çeyreğinde rekor iPhone satışı elde etmesi bekleniyor. KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple yılın son çeyreğinde 71.5 milyon iPhone satışı gerçekleştirecek. Söz konusu rakam yılın ilk üç çeyreğiyle karşılaştırıldığında iPhone satışlarında %82’lik bir artışın olacağını gösteriyor.

Ming-Chi Kuo’ya göre 2015’in ilk çeyreğiyle birlikte iPhone satışlarından düşüş bekleniyor. %31’lik bir düşüşün beklendiği 2015 birinci çeyrekte ise 49.4 milyon iPhone satışı bekleniyor.

En çok satan model beklendiği gibi iPhone 6 olacak. Yıl sonuna kadar 41.6 milyon iPhone 6 satışı hedeflenirken, iPhone 6 Plus satışlarının ise 15.1 milyon olması bekleniyor. Diğer iPhone modellerindeki beklenti şu şekilde; 8,8 milyon iPhone 5S, 4.3 milyon iPhone 5C ve 1.6 milyon iPhone 4S.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğine gelindiğinde iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone 5C satışlarında düşüş söz konusu olacak. iPhone 5C ve iPhone 4S satışlarında ise ciddi bir artışın yaşanacağı gözleniyor. Kuo’ya göre bu artış düşük fiyatlandırmadan kaynaklanacak.

Teknoloji Makaleleri