Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

TTNET’ten İnternetle Hayat Kolay projesi

ttnet_globaltechmagazineTTNET’in, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği iş birliği ile hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesinde, 123 gönüllü genç, verdikleri internet eğitimleriyle, bugüne kadar, 6 bin 200 kişinin internet okuryazarı olmasını sağladı.

TTNET açıklamasına göre, TTNET’in UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile hayata geçirdiği proje kapsamında, eğitici eğitimi alan 123 gönüllü genç daha önce internetle tanışmamış 35 yaş üstü yetişkinlere internet eğitimi veriyor. TTNET böylece çalışanlarının da gönüllü eğitmen olarak görev aldığı eğitimlerle bilgiye erişimde fırsat eşitliğini hedefliyor.

Bugüne kadar kalkınmada öncelikli 20 ilde, 6 bin 200 kişinin internet okuryazarı olmasını sağlayan proje gönüllülerinin, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününü kutlayan TTNET, 2015 yılında da “İnternetle Hayat Kolay” gönüllüleriyle kalkınmada öncelikli illerde internet eğitimi vermeye devam edecek. Katılımcılara görüntülü haberleşme, online bankacılık e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları konularının anlatıldığı projeye bir kutlama da kasım ayında Holmes Report’tan gelmişti. Proje “Global Sabre” ödülüne Türkiye’den layık görülen tek proje olarak dünyanın en iyi 50 projesi arasında yer aldı.

Teknoloji Makaleleri