Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

İnovatif Projeler Yarışıyor

tet_globaltechmagazineTürkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü 08 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Girişimciler ve akademisyenler için projelerini üretime dönüştürme fırsatı sunan “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nda 4 farklı kategoride ödüller dağıtılacak. Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Enerji Üretim İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Diğer olmak üzere her kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge proje sahibine toplamda 150 bin TL nakdi ödül verilecek.

Üniversite ve sanayi işbirliği gelişiminde önemli bir rol oynayan “TET Ar-Ge Proje Pazarı” na bu yıl 500 proje başvurdu. Sektör temsilcileri, akademisyenler ve ilgili uzmanlardan oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirilen projelerden 154’ü ise 8 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak diğer adıyla Proje Baharı’nda potansiyel yatırımcısıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Sanayicilerin yanı sıra üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek TET AR-GE Proje Pazarı; iş dünyasının ve sektörün önemli temsilcileri de aynı platformda buluşturacak. Etkinliğin gündüz programında “Beyaz Eşyada Gelecek Akılcı Çözümlerde” ve “Girişimcilik Takım İşidir” panelleri gerçekleştirilecek.  Ödül Töreni öncesi düzenlenecek, Moderatörlüğünü M. Serdar Kuzuloğlu’nun yapacağı “Yüksek Teknolojide Neredeyiz?” konulu Zirve’de ise Vestek A.Ş. Genel Müdürü Metin Salt, girişimcilik denilince akla ilk gelen isimlerden Alphan Manas ve Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Ürey katılımcılarla birlikte bu sorunun yanıtını arayacak.

Teknoloji Makaleleri