Pazar, Mayıs 19, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Hitachi Data Systems Türkiye’nin Başına Deneyimli İsim

SerdarSayarVeri Depolama konusunda dünya devleri arasında yer alan Hitachi Data Systems Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Serdar Sayar getirildi. Hitachi Data Systems’ın yeni Türkiye Genel Müdürü daha önce Aselsan, Sun Microsystems ve Oracle gibi dünyaca ünlü markalarda görev alan Serdar Sayar oldu. Sayar, Sun Microsystems’deki 16 yıllık tecrübesinde, 136 ülkeyi kapsayan Kanal&Pazarlama Yönetimi biriminde birçok farklı pozisyonda görev aldı.

Hitachi Data Systems’ın yeni Türkiye Genel Müdürü daha önce Aselsan, Sun Microsystems ve Oracle gibi dünyaca ünlü markalarda görev alan Serdar Sayar oldu. Sayar, Sun Microsystems’deki 16 yıllık tecrübesinde, 136 ülkeyi kapsayan Kanal&Pazarlama Yönetimi biriminde birçok farklı pozisyonda görev aldı.

Ardından Oracle’a transfer olan Sayar, burada üç yıl boyunca sürdürdüğü Orta Asya & Türkiye Bölgesi Satış Yöneticisi görevinde satışları tam dört katına çıkararak şirkete, sistem satış ve pazarlama sektöründeki en hızlı büyüyen bölge olma başarısını kazandırdı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Serdar Sayar’ın yine aynı üniversite ve alanda yüksek lisans derecesi bulunuyor. IT ve Telekomünikasyon sektörlerinde 28 yıllık deneyimi bulunan Sayar, Hitachi Data Systems’ın Türkiye operasyonlarını yönetecek.

Teknoloji Makaleleri