Cuma, Haziran 21, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Artan Veriler Canınızı Sıkmasın

Synology_globaltechmagazineArtan veri miktarı ile birlikte, ağa bağlı depolama (NAS) ürünlerine gösterilen ilgi artıyor. Kurumlar ve bireyler, çok fonksiyonlu, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenilir bir sistem arıyorlar. Geçmişte sadece pahalı ve belirli ürünler şirketlerin ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılarken artık NAS ürünleri çoğu firmanın ihtiyaçlarını karşılayabilir durumda. Dönüşümün özelikle KOBİ sektöründe yaşandığı gözlemleniyor.

KOBİ’lerden bireysel kullanıcılara kadar geniş bir yelpazeye çözüm ve ürün sağlayan Synology, yeni ürünlerini DiskStation DS1515 ve RackStation RS815’i pazara sundu. Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünleri, dinamik ve kullanışlı bir deneyim sunuyor. DiskStation DS1515 ve RackStation RS815 ürünleri, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması ile dikkat çekiyor.

Verilerinize her yerden ulaşın, işiniz yarım kalmasın

Akıllı cihazların kullanımı iş yapış süreçlerini giderek değiştiriyor. Mobil iş süreçleri gerek KOBİ’leri gerekse büyük kurumları dönüşüme zorluyor. Verilerin esnek kullanımı, sınıflandırılması, hızlı ve yönetilebilir olması, kurumların iş süreçlerinden maliyetlerine kadar büyük oranlarda avantajlar sağlıyor. Kurumlar, uygun maliyetli, daha az güç tüketimine sahip, ölçeklendirilen ve değişen ihtiyaçları adresleyen hızlı ve esnek çözümlere odaklanıyorlar. Özellikle veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilirlik, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik ve uzaktan erişebilir olmanın önemine değinen Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Şirketlerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip, rekabet ortamına uygun teknolojileri tercih etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Kurum bünyesinde konumlandıracak doğru teknolojik çözüm ve altyapılar, iş süreçlerinin hızlı, verimli ve tasarruflu olmasını sağlıyor. Artan veri miktarı ile birlikte bu verilerin depolanmasında kullanılan çözümlerin önemi de artıyor. Kullanıcılar, veri depolama ve video gözetiminde çok fonksiyonlu, yüksek performanslı aynı zamanda güvenilir çözüm arayışındalar. Özelikle KOBİ sektöründe bu türden bir algı değişimi yaşanıyor. Yüksek performanslı, esnek ve ihtiyaçlara göre şekillenebilen DiskStation DS1515 ve RackStation RS815 ürünlerimiz ile kullanıcılarımızın tüm taleplerini karşılayabiliyoruz.” dedi.

Kesintisiz çalışma olanağı ile sırtınız yere gelmesin

Yenilikçi çözümlerle veri depolama alanında köklü bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini aktaran Yiğit, “Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünlerimizin kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri mevcut. Basit bir kullanım deneyimi sunan ürünlerimiz, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar ile birlikte çevikliği ve gücü de kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Birbirine yedekli olan ürünlerimiz arıza durumunda bile veri güvenliği ve kesintisiz çalışma olanağı sağlıyor. Dünya çapında yakaladığımız başarıyı aynı şekilde Türkiye’de sürdürmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Geniş depolama alanı, hızlı aktarım ve en iyi fiyat/performans dengesi

DS1515, dört çekirdekli işlemci ve şifreleme motoru özelliği ile yüksek veri aktarım hızı sağlıyor. Genişletilebilir 5 yuvaya sahip ürün, artırılabilir dört LAN portu ile etkin maliyet avantajı sunuyor. DDR3 2GB RAM ile güçlendirilmiş yapıda bulunan DS1515, üstün hızlardaki okuma ve yazma kabiliyeti sayesinde tüm kullanıcılara yüksek performans avantajı sunuyor. Yük devretme ve kesintisiz bağlantı için dört adet Ethernet portu mevcut DS1515, herhangi bir arıza durumda kesintisiz çalışmaya devam edebiliyor. Kesintinin engellenmesi, iş süreçlerinin aksamadan devam etmesini mümkün kılıyor. Ürünün kapasitesini artan veri ihtiyaçlarını karşılamak için DX513 ürününe bağlayarak 120 TB’a çıkarılabilmek kullanıcılara ilave bir avantaj sağlıyor.

Ergonomik tasarım, yüksek performans ve sezgisel kullanıcı arayüzü

İki yıl üst üste “PC Mag İş Seçimi Ödülü”nü kazanan DS1515, sezgisel kullanıcı arayüzü özelliği sayesinde, verilerin hızlı bir şekilde yönetilmesine, paylaşılmasına ve yedeklenmesine olanak yaratıyor. DS1515 aynı zamanda, otomatik günlük kural oluşturulmasını mümkün kılarak, iş süreçlerinin hızlı ve düzenli olarak gerçekleşmesini sağlıyor.

KOBİ’ler için özel tasarlanan ödüllü ürünler

Endüstriyel ve küçük sunucu odaları için yüksek performans avantajı sunan RackStation RS815, KOBİ’ler için büyük verim sağlıyor. 12 inç’lik tasarıma sahip RS815’in üzerinde çift çekirdek CPU ve 1 GB’lık RAM bulunuyor. 216 MB’lık okuma ve yazma özelliği bulunan RS815, KOBİ’ler için optimal performans sunuyor. İki yıl üst üste “PC Mag İş Seçimi Ödülü”nü kazanan RS815, hot-swap tasarımı ile disk kazalarının önüne geçiyor. İş verimliliğini artırmaya yönelik ürün, en iyi fiyat/performans dengesini sunuyor.

Teknoloji Makaleleri