Ana Sayfa Haberler Synology ile verilerin olduğun yere gelsin

Synology ile verilerin olduğun yere gelsin

Synology globaltechmagazineVeri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, ev ve profesyonel kullanıcılar için yeni ürünü DS416play’i piyasaya sunuyor. Kullanıcı odaklı yapısıyla benzersiz bir deneyim sunan cihaz, 1.6 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip. 2.48 GHz’a kadar varan işlem hızlarına ulaşan ürün, üzerinde dört port girişiyle tek merkezden bütün verilerin depolanmasına olanak sunuyor. Hız, verimlilik ve kolay kullanım imkânı sağlayan ürün, avantajlarıyla benzerlerinden ayrılıyor. Ürün, istenilen cihazdan, 4K Ultra HD ve Full HD videoları izleme konforu sunuyor.

Verilerin güncel tutulması ve güvenliğinin sağlanabilmesi, işte veya özel hayatta önemli bir yere sahip. Verilere her yerden hızlı ve sorunsuz erişme olanağı, iş sürekliliği için kritik öneme sahip. Veri depolama alanında kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunan Synology, güçlü Ar-Ge çalışmalarıyla rakiplerinden farklılaşıyor. Kullanıma sunulan DS416play ürünü, kullanıcıların istedikleri formatlarda video oynatabilmelerine imkân tanıyor. 4K Ultra HD veya üç kanallı Full HD video kodlama özelliklerini içerisinde barındıran ürün, Apple TV ve hayatımızın bir parçası olan dijital cihazların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla geliştirilen DLNA teknolojisi ile uyumlu çalışıyor. Böylece mobil de dahil olmak üzere işyerleri veya evlerde istenilen cihazdan müzik dinlemeyi veya video izlemeyi mümkün kılıyor.

Filmlere, müziklere istediğin cihazdan eriş

Ürün barındırdığı kodlama özelliği sayesinde 4K Ultra HD ve Full HD videoları izleme rahatlığı sunuyor. Ayrıca videolar hızlı ve kolay şekilde farklı formatlara dönüştürülebiliyor. Video Station, DS Video uygulamaları ile istenilen cihazdan film ve müziklerin izlenmesine olanak sağlıyor. 1.6 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip DS416play, 2.48 GHz’a varan hızlara ulaşabiliyor. Windows ortamında RAID 5 yapılandırması altında 225 MB okuma ve 186 MB yazma hızları sunan ürün, yüksek performans sunuyor. Kesintisiz veri depolama deneyimi sağlayan DS416play, çift LAN desteği ile arıza durumlarında yük devretme özelliği sayesinde veri aktarımlarının kesilmesinin önüne geçiyor.

Veri aktarma derdine son

Kullanıcıların günümüzde bütün ihtiyaçlarını tek cihaz üzerinden karşılamak istediklerini belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Tek cihaz üzerinden sunduğumuz avantajlı ürünlerimiz sayesinde ek maliyetleri rafa kaldırıyoruz. Güçlü Ar-Ge yapımız sayesinde geliştirdiğimiz ürünler ile NAS pazarında oyunun kurallarını değiştiriyoruz. İnternet olan her yerden verilere erişmeyi mümkün kılarak, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanmasına olanak tanıyoruz. En yeni teknolojileri kullanıcılarımızın hizmetine sunuyor ve aldığımız geri bildirimler ile kendimizi yenilemeye özen gösteriyoruz. Piyasaya sunduğumuz DS416play ürünümüz ile sağladığımız yüksek performans, verilerin hızlı ve sorunsuz aktarılmasını mümkün kılarak, gün içerisinde farklı işlere zaman kalmasına imkân tanıyor.” dedi.