Pazartesi, Haziran 24, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Veri depolamanın geleceğine kullanıcı karar veriyor

Synology globaltechmagazineKüresel ölçekte pazar araştırmaları yapan Technavio’ya göre, 2017 yılı itibarıyla sadece e-posta arşiv kapasitesi 13.321,4 petabayttan 111.624,1 petabayta çıkacak. Veri tabanı arşiv kapasitesinin ise daha fazla artarak 13. 527 petabayttan 106. 472, 4 petabayta çıkması öngörülüyor. Veri depolama alanında faaliyet gösteren Synology, düzenli şekilde artan verilerin düşük maliyetlerle, güvenli ve esnek şekilde depolanması için Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

Verilere her yerden erişip, dosya senkronizasyonu sağlayan, yedekleme ve belge düzenleme gibi imkânlar sunan uygulamalar iş süreçlerini kolaylaştırıyor. Büyük boyutlara sahip dosyaların yönetimini sağlayan uygulamalar, iş sürekliliği sağlıyor. Yenilikçi NAS (Network Attached Storage-Ağa Bağlı Depolama) deneyimi sunan Synology, güçlü Ar-Ge yapısıyla rakiplerinden farklılaşıyor. Yüksek performanslı, güvenli ve güncel uygulamalarıyla rakiplerinden farklılaşan Synology, yeni hizmete sunduğu sekiz beta uygulaması ile yenilikçi yaklaşımını sürdürüyor.

Fotoğraf, müzik ve tüm veriler tek tıkla depolanıp paylaşılıyor

Synology, yeni multimedya uygulamaları ile anıların güvenli şekilde depolanmasını sağlıyor. Photo Station uygulaması, kullanıcıların albümlerini kolay, hızlı ve güvenli şekilde paylaşmasına imkân sağlıyor. Büyük boyutlu fotoğraflar zahmetsizce depolanıp, istenildiği an paylaşılabiliyor. Kişiselleştirilmiş müzik albümü oluşturmak ve güncellemek için olanak tanıyan Audio Station uygulaması, gelişmiş arayüzü sayesinde sadece birkaç tıklama ile müzik albümlerini düzenlemeye yardımcı oluyor. DSD (Direct Stream Digital) desteği sunan Audio Station, müzik albümlerinin en iyi ses kalitesinde dinlenmesine imkân veriyor. Yeni ebeveyn ve gizlilik kontrolünü içerisinde barındıran Video Station uygulaması ise çocukların istenmeyen içeriklere erişmesini engelliyor. Uygulama, görüntü kalitesi artırılmış videoların izlenmesine de olanak sunuyor.

Yazılımın gücü kullanıcı yorumuyla birleşiyor

Veri depolama ve yönetiminde en iyi deneyimi sunmak için yeni beta uygulamalarını devreye aldıklarını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Dünya çapında kullanıma sunduğumuz sekiz beta uygulamamızı kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Hizmet kalitemizi sürekli güncelleyerek, müşterilerimize NAS alanında yenilikçi hizmet ve ürün güvenilirliği sağlıyoruz. Beta uygulamalarımızın kullanımından sonra elde edeceğimiz bütün geri bildirimleri, NAS cihazlarının kalitesini, güvenilirliğini ve performansını artırmak için kullanacağız.” dedi.

Teknoloji Makaleleri