Ana Sayfa Kategoriler Baskı Çözümleri 3D Yazıcı Paylaşım Platformu 3D HUBS

3D Yazıcı Paylaşım Platformu 3D HUBS

3dortgen_globaltechmagazineDünyanın en büyük 3D yazıcı network’ü 3D Hubs, tüm dünyada 18.000’i aşkın yazıcı sayısıyla, sektörün en geniş 3D baskı ağı olmasıyla tanınıyor. 3D yazıcı sahipleriyle çıktı almak isteyenleri bir araya getiren bu ağ, gün geçtikçe genişleyerek paylaşım ekonomisine her geçen gün daha fazla katkı sağlıyor. Bu büyük oluşumun Türkiye ayağında başkanlık yapan 3Dörtgen, siparişini verdiğiniz 3D baskıları sahipleriyle buluşturuyor.

Yapı sektöründen otomotive, sağlık sektöründen eğitime kadar çok sayıda alanda kullanılan 3D yazıcılar, gün geçtikçe artan kullanım oranlarıyla geleceğin en önemli yapı taşlarından olacaklar. 3DHubs.com, artık hayatımızın hemen her alanında yer almaya başlayan 3D yazıcıları, meraklılarıyla ve ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor.

En Çok Prototip Ürünler Basılıyor

3D Hubs ağının içerisinde bulunan, tüm dünyada 18.000’i aşkın 3D yazıcı sahibi, 3D Hubs üzerinden gelen çıktı siparişlerini ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. İstanbul’da 100’den fazla katılımcısı bulunan 3D Hubs sayesinde, 3D yazıcısı olanlar cihazlarını paylaşıma açıyor ve paylaşım ekonomisine fayda sağlamış oluyor. İstatistiklere bakıldığında ağırlıklı olarak prototip ürünlerin basıldığı oluşumu kullanarak hobi ürünleri ve alet edevatlar da en çok çıktı talebi alan kategoriler. En çok tercih edilen renkler ise, sırasıyla siyah, beyaz ve mavi…

En Çok Kullanılan 3D Yazıcı Ultimaker 2

3D Hubs ağına katılanlar arasında en çok tercih edilen 3D yazıcı ise Ultimaker 2. Ülkemize 3Dörtgen tarafından getirilen bu ürün, 3D Hubs topluluğu içerisinde 1300’e yakın noktada siparişleri karşılık veriyor. 2013’de start alan organizasyon, hızla büyüyerek günümüzde 18.000’den fazla katılımcıya ulaştı. Her ay aşağı yukarı 1000 yeni 3D yazıcı noktasının eklendiği oluşumun Türkiye başkanlığını üstelenen 3Dörtgen, ülkemizde 3D yazıcı teknolojilerinin yayılmasında öncü rol üstleniyor.