Ana Sayfa Haberler Amazon Web Services’ten Cihaz Tarlası

Amazon Web Services’ten Cihaz Tarlası

amazonwebservices_globaltechmagazineDevice Farm, geliştiricilerin daha yüksek kaliteli uygulamalar sunmak için uygulama testlerini gerçek mobil cihazlar üzerinde otomatikleştirmesini ve ölçeklendirmesini kolaylaştırıyor.

Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services, Inc. (AWS) , mobil uygulama geliştiricilerinin Android ve Fire OS uygulamalarının kalitesini geliştirmek amacıyla uygulamalarını akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar üzerinde hızlı ve güvenli bir biçimde test etmelerini destekleyen yeni bir hizmet olan AWS Device Farm’ı tanıttı.

Device Farm ile geliştiriciler uygulamalarını, en yeni cihaz/İS kombinasyonları dahil sürekli büyüyen bir yelpazede en sık kullanılan mobil cihazların tamamına aynı anda yükleyebilir ve testlerini gerçekleştirebiliyor. Testler tamamlandığında geliştiriciler, sorunları belirleyen, uygulamalarını pazara daha hızlı ve daha yüksek kaliteyle sunmalarına yardımcı olan zamanında raporlar alıyor. AWS Device Farm’ı kullanmaya başlamak kurulum maliyeti gerektirmediğinden geliştiriciler kullandıkları kadar ödeyecekler.

Günümüzde mobil uygulamaları test etmek isteyen geliştiriciler genellikle uygulamalarını manuel olarak test etmeyi tercih ediyor. Gerçek cihazların davranışlarını simüle eden emülatörler kullanır veya bütün bir cihaz pazarının küçük bir parçasını kapsayan kendi yerel cihaz koleksiyonlarına güvenirler. Geliştiriciler ayrıca işletim sistemlerindeki farklılıklara dikkat etmek, kesintili ağ bağlantılarında çalışmayı sürdürmek, son uç hizmetleriyle güvenilir bir şekilde entegre olmak ve cihaz üzerinde çalışan diğer uygulamalarla uyumluluk sağlamak zorunda. AWS Device Farm geliştiricilere en yeni donanımlar, işletim sistemleri ve platformların tamamını içeren bir cihaz filosuna erişim olanağı tanıyor. Böylece geliştiriciler uygulamalarını anında geniş bir Android ve Fire cihaz yelpazesi üzerinde test edebilir ve bu testleri kendi sürekli gelişim döngülerine entegre edebiyor. Geliştiricilerin tek yapması gereken Android veya Fire OS uygulamasını yüklemek ve cihaz katalogundan bir seçim yapmakt. Böylece geliştiriciler , herhangi bir komut dosyası oluşturmadan işlevselliği onaylamak için AWS Device Farm’ın dahili test paketini yapılandırabilir veya Appium, Calabash ve Espresso gibi popüler açık kaynaklı test sistemleri arasından bir tercih yapabilirler.

AWS Başkan Yardımcısı Marco Argenti şunları söyledi: “Mobil uygulama geliştiricileri için farklı cihaz ve İS kombinasyonlarına yüksek kaliteli uygulamalar sunmak büyük bir çaba gerektirir; zaman alıcı, karmaşık ve pahalıdır. Pazara yeni cihazlar girmeye devam ettikçe geliştiriciler, bu cihazları test etmenin daha kolay bir yolunu arıyorlar. AWS Device Farm geliştiricilere, uygulamalarının gerçek kullanıcı deneyimini birçok cihaz tipinde test etmelerinin oldukça basit ve uygun maliyetli bir yolunu sunuyor. Bununla birlikte Amazon Cognito, AWS Lambda, Amazon API Gateway ve Amazon Simple Notification Service (Amazon SNS) gibi diğer AWS Mobil Hizmetleriyle birlikte kullanıldığında, geliştiriciler için harika mobil uygulamalar oluşturma, uygulama, test etme ve çoğaltmanın daha da kolay olduğu eksiksiz bir platform haline geliyor.”

Geliştiriciler gerçek dünya müşteri senaryolarını test etmek, test ortamlarını dil, konum, uygulama verileri ve uygulama bağımlılıklarını içeren geniş bir cihaz yapılandırmaları yelpazesiyle rafine etmek için AWS Device Farm’ı kullanabilir. AWS Device Farm ayrıca, testler tamamlandıkça kapsamlı ve eyleme geçirilebilir raporlar sağlayarak geliştiricilerin en önemli konulara odaklanmalarına yardımcı olabilir. AWS Device Farm birden fazla cihaz üzerinde benzer hataları otomatik olarak belirleyip gruplandırarak geliştiricilerin potansiyel olarak yüzlerce testten gelen verileri hızlı ve verimli bir şekilde analiz etmelerine olanak tanır.