Ana Sayfa Haberler IBM Cloud, Direct Link Hizmeti İçin Frankfurt One’ı Seçti

IBM Cloud, Direct Link Hizmeti İçin Frankfurt One’ı Seçti

zenium ibm cloud globaltechmagazineZenium, melez bulutun daha da yaygınlaşmasını sağlamak için IBM Direct Link hizmetlerine destek oluyor.

Zenium, Frankfurt One veri merkezi tesisinin IBM Cloud’un yeni bir servisini barındıracağını duyurdu. Kurumlar Direct Link’i kullanarak kendi IT ekipmanlarını IBM Cloud gibi aynı veri merkezi tesisinde barındırarak hızla melez (hybrid) bulut çözümleri oluşturabiliyorlar. Bu ağ linki kurumlara kendi IT kaynaklarını IBM’in gücünü SoftLayer’dan alan bulut servisleri ile birleştirme yeteneği kazandırıyor.

Zenium Frankfurt One’daki kurumlar böylece tek rack kabinden kafesli alanlara ve özel amaçlı kurulmuş ve belli bir amaca hizmet eden veri suitlerine kadar, kendi IT altyapılarını saklamak için bir barındırma alanı alabilecekler ve bunları doğrudan IBM Cloud bulut hizmetlerine bağlayabilecekler. DirectLink servisleri, sunduğu gerçek melez yaklaşımla bir yandan kurumların kendi iç kaynaklarından en iyisini elde ederken diğer yandan IBM Cloud’a doğrudan erişim sağlamalarına olanak tanıyor.

IBM, geçen yıl ilk SoftLayer tesisini açmak için Zenium’un Sossenheim’daki veri merkezini seçmişti. IBM’in Frankfurt One’ı tercih etmesinde etkili olan faktörler arasında, bölgede amaç odaklı inşa edilen ilk tesis olarak pazar lideri enerji etkinliği (tam yükte 1.3 PUE), iki farklı 110kV güç kaynağından beslenmesi, güçlü fiziksel güvenlik ve Tier +3 seviyesinde deprem dayanıklılığı öne çıkmıştı. Veri merkezinin taşıyıcıdan bağımsız olması ve Frankfurt’ta aktif olan tüm taşıyıcılara erişim sağlaması da kararda etkili olmuştu.

IBM’in Direct Link servisleri, kurumların kendi mevcut IT altyapıları ile IBM’in SoftLayer tabanlı bulut bilişim kaynakları arasında yüksek hızlı ve güvenli bir ağ bağlantısı kurmalarını sağlıyor. Servisler Cloud Exchange, Network Service Provider (NSP) ve Colocation olmak üzere 3 farklı seçenek olarak sunuluyor. Üç servis de kurumlara daha hızlı ve daha tutarlı ağ performansı, daha yüksek veri güvenliği ve birden çok bulut servis sağlayıcıya doğrudan bağlantıyı da içeren melez bulut kurulum seçenekleri sunuyor.