Ana Sayfa Haberler Tp-Link’in IoT Çözümleri CES’de

Tp-Link’in IoT Çözümleri CES’de

TpLink Talon AD 7200Kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, 6-9 Ocak 2016 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak olan CES 2016 Fuarı’nda, akıllı ev çözümlerini sergileyecek. Bir süredir nesnelerin interneti kavramı ve buna uygun teknolojilere yatırım yapan şirket, akıllı evleri yönetecek ürünler geliştiriyor. Kablosuz ağ çözümlerini de bu konsept doğrultusunda ve destekler şekilde tasarlayan TP-LINK, CES’teki standında en son teknolojiye sahip birbirinden farklı ürünlerini tanıtacak.

Geçtiğimiz yıl ilk dokunmatik ekranlı yönlendiricisini (router) satışa sunan şirket, CES 2016’da Wi-Fi teknolojisinin yanı sıra ZigBee ve Z-Wave teknolojilerini destekleyen, çok yüksek bağlantı hızlarına sahip, dokunmatik ekranlı yeni akıllı ev yönlendiricisini ilk kez sergileyecek. SR20 model bu ürün, akıllı evi yönetmeyi sağlıyor. Akıllı evde bulunan/bulunacak tüm cihazları yönetebilen SR20 ile güvenlik kameraları, ayarlanabilir Wi-Fi ampuller, akıllı prizler, akıllı anahtarlar her zaman, her yerden yönetilebiliyor. AC1900 seviyesi kablosuz hızlara sahip olan ürün, 4K video indirme, online oyun gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları da sorunsuz yapabiliyor.

 

Yeni standardın ilk örneği de CES’te…

CES’teki TP-LINK standında fuar ziyaretçilerini bir sürpriz de bekliyor. Kablosuz ağ alanında yepyeni bir standard olan ve özellikle IoT için birçok cihazı yüksek hızlarda haberleştirmek üzere tasarlanan  802.11ad standardına

sahip ilk ürün olan Talon AD7200 TP-LINK standında görülebilecek. AC standardlı ürünlerde öncü olan TP-LINK yeni standard olan AD’de de öncü rolünü sürdüreceğini CES’te göstermiş olacak.

Dünyanın ilk çok-bantlı (kanallı) AD destekli yönlendiricisi olan Talon AD7200, 60GHz  bandında 4.6Gbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Öyle ki bin adet fotoğrafı sadece 5 saniye içinde depolama aygıtına aktarmak mümkün oluyor. Henüz satışa sunulmayan ve CES’de sergilenecek bu ürünün 2016 yılı içinde satışa sunulması planlanıyor.

CES’deki TP-LINK standında bu ürünlerin yanı sıra tri-band (üç kanallı) Archer C5400, çift kanallı Archer C3150 gibi ürünleri ve akıllı ev çözümlerini görmek de mümkün olacak.