Ana Sayfa Haberler VMware, Intel Security ile İşbirliği Yaparak Mobil Güvenliği Kurumsal Tehdit Savunmasına Entegre...

VMware, Intel Security ile İşbirliği Yaparak Mobil Güvenliği Kurumsal Tehdit Savunmasına Entegre Etti

VMware Intel Security Global Tech MagazineVMware, bugün Intel Security ile olan işbirliğini AirWatch Enterprise Mobility Management (Kurumsal Mobilite Yönetimi) platformunu da kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. İki şirketin gerçekleştirdikleri işbirliği, kurumlara sunulan teknoloji entegrasyonunun günümüzün karmaşık mobil güvenlik sorunlarıyla baş edebilmelerine yardımcı olmayı ve bunun verimli bir biçimde yapılmasını amaçlıyor.

VMware’in, üyesi olduğu Security Innovation Alliance kanalı, dünya standartlarında bir teknoloji ortaklık platformu olarak, entegrasyonu kolaylaştıran ve Intel Security ile iş ortakları tarafından sunulan, farklı sistemler arasında birlikte çalışabilen çözümlerin geliştirilmesini sağlıyor. VMware ve Intel Security, ortak müşterilerine, Intel Security’nin önemli bir bileşeni olan, açık ve bağlı güvenlik sistemi McAfee® Data Exchange Layer aracılığıyla ileri veri mobilite paylaşım yetkinliklerini sunuyor. McAfee Data Exchange katmanı, çift yönlü bir iletişim anahtarı olarak küresel ve lokal güvenlik bilgisini, Intel Security ve üçüncü parti güvenlik ürünleri ile istemciler ve ağ geçitlerini ve McAfee® ePolicy Orchestrator® yönetim platformunu kapsayacak şekilde ulaştırıyor. AirWatch’un, Intel Security teknolojileriyle entegrasyonu, müşterilere mevcut güvenlik yatırımlarının değerini koruma, mobil tehditleri daha hızlı çözümleme ve operasyonel maliyetleri azaltıcı bir tasarım sağlamış olacak. Bu ortak girişim, VMware ve Intel Security’nin altyapıları ileri güvenlik gerektiren yazılım tabanlı veri merkezlerini de kapsayan mevcut portföylerini daha da büyütecek.

Buna ek olarak, Intel Security, AirWatch Mobile Security Alliance-MSA’ya (AirWatch Mobil Güvenlik İttifakı) katıldı. AirWatch çözümleri, kuruluşlara, işlerini mobil ortamda güvenli bir biçimde gerçekleştirebilme imkanını kazandırarak ayrıca mobil cihaz güvenliğine odaklanma ve her an değişim gösteren karmaşık yapıları idare etme gibi durumlardan kurtarıyor. AirWatch, bu taahhüdün bir parçası olarak karmaşıklığı azaltmak için oluşturduğu MSA güvenlik ittifakıyla müşterilerine, mobil tehditlerden arınmış güvenli bir uygulama, cihaz ve ağ ekosistemi için ileri, esnek ve kullanımı daha kolay seçenekler sunuyor. Bu, kuruluşlara endüstriye öncülük eden kurumsal mobilite yönetim çözümleri (EMM) platformu ve önde gelen sanal güvenlik yöneticileri ile kendileri için risk oluşturabilecek durumları daha kolay düzeltme imkanını sağlıyor.

Intel Security ve VMware tarafından sunulan güvenlik iş birliği, üç çok önemli alanda gereklilikleri adresliyor-veri koruma, tehdit algılama ile entegre koruma ve güvenlik yönetimi iş akışı. AirWatch, çok katmanlı Intel Security teknolojileriyle birlikte müşterilere, mobil cihazlara, bilgisayarlara, işletim sistemlerine, ağ ve bulut teknolojilerine uzanan ileri bir güvenlik fırsatı sunuyor. Çözüm, verinin, mobil cihazın lokasyon ve cihaz özellikleri ile güvenlik yönetim araçları üzerinden akışını kolaylaştırıyor. Bu, halihazırda bir çok kurumsal güvenlik altyapısında var olan “mobil kör nokta”nın bertaraf edilmesine ve güvenlik personelinin farklı cihaz ve işletim sistemleri topluluğunda karşılaşılabilecek olası durumları daha iyi yönetebilmesine yardımcı oluyor. Çözüm ayrıca, veriyi nerede-bulutta, mobil cihazda veya bulunduğu son noktada-olursa olsun koruyabilecek ve böylelikle kullanıcıların her an her yerden güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlayabilecek bir şekilde tasarlandı. Ek olarak, mobil cihazlardan gelen tehdit olayı bilgilerinin korelasyonunu, diğer son nokta ile ağın daha iyi görülebilmesini ve tehditlerin daha hızlı adreslenebilmesini kolaylaştırır.

VMware, Mobil Mühendislik ve Ürün Yönetimi, Son Kullanıcı Bilgi İşlem Başkan Yardımcısı, Noah Wasmer, “Organizasyonların, mobil tarafta iş dönüşümünü harekete geçirebilmeleri için, kurum içerisinde güçlendirdikleri temel güvenlik unsurlarını mobil yapılarla sorunsuz çalışabilir bir duruma getirmeleri gerekiyor.” “Intel Security ile sağlanan bu işbirliği, müşterilere daha fazla mobil güvenlik çözümünün ulaştırılmasını ve mobil-bulut dönemine kesintisiz bir geçiş yapılmasına olan bağlılığımızı doğruluyor. Kuruluşlar, McAfee Data Exchange Layer (McAfee Veri Değişim Katmanı) aracılığıyla kendilerine gerekli istihbaratın sağlanmasıyla tehditlere daha hızlı karşılık verme ve süreçlerini iyileştirme imkanına sahip olacak.”

Intel Security Innovation Alliance (Intel Güvenlik İnovasyon Birliği) Yöneticisi D.J.Long, yaptığı değerlendirmede; “VMware’i, Intel Security Innovation Alliance kanalına dahil etmekten ve AirWatch Mobile Security Alliance’a (AirWatch Mobil Güvenlik İttifakı) katılımından memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Müşterilerimiz, içinde bulunduğumuz mobilite çağında yeni yöntemlerle adreslenmeyi gerektiren, artan oranda güvenlik endişeleri ve risklerle karşı karşıya geliyor. VMware ve Intel Security işbirliği, mobil güvenlik stratejimizin bütünleyici bir parçası ve ortak müşterilerimizin, bulundukları ortamdan ve nereye gittiklerinden bağımsız olarak verilerinin tehdit savunma yaşam döngüsü ile daha iyi korunması için atılmış önemli bir adımdır.”