Ana Sayfa Bilgisayarlar ve Tabletler Samsung’dan Windows 10 İşletim Sistemli 2’si 1 Arada Tablet Galaxy TabPro...

Samsung’dan Windows 10 İşletim Sistemli 2’si 1 Arada Tablet Galaxy TabPro S

Samsung Galaxy TabPro SSamsung Electronics, üstün kaliteye sahip bir tablette Samsung’un birinci sınıf teknolojisini ve Microsoft Windows 10 işletim sisteminin gücünü bir araya getiren Galaxy TabPro S’i tanıttı. Kullanıcılar artık hareket halindeyken bile en üretken mobil deneyimi yaşamak üzere dizüstü bilgisayarların ve tabletlerin en sık kullanılan özelliklerini bir arada bularak, bir dizüstü bilgisayar işlevselliğinin tamamına hafif bir tablette erişiyor.

Samsung Electronics Mobil İletişim Faaliyeti Başkanı Dongjin Ko, “Galaxy TabPro S, yepyeni ve  gelişmiş tablet deneyimi için Samsung’un en iyi Galaxy Tab’ini Windows 10 işletim sistemindeki çok çeşitli özelliklerle bir araya getiriyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Kullanıcıların, her türlü ihtiyacıdüşünülerek tasarlanmış kesintisiz bir mobil istasyon aracılığıyla, kendileri için en çok önem arz eden üretkenlik ve bağlantı yeteneğinden faydalanmasına gerçek anlamda olanak tanıyan bir 2’si 1 arada tableti sunmak üzere Microsoft ile birlikte çalışmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.” 

İnce, Portatif Bir Tasarımda Yüksek Üretkenlik

Galaxy TabPro S; evde, işte ve yolda üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmak isteyen ve verimliliğe önem veren kullanıcılara hitap ediyor. Cihaz, Windows 10 Home ya da iş için Windows 10 Pro ile eksiksiz bir PC işlevselliği sunarak bireysel tüketicilerin ve ticari kullanıcıların, Windows 10 işletim sisteminin tüm özellik ve işlevlerinin yanı sıra mevcut BT altyapıları ile uyumundan faydalanabilmesini sağlıyor.

Sadece 6,3 milimetre kalınlığa ve 693 gram ağırlığa sahip Galaxy TabPro S, tüm gün boyunca rahatça taşınabilecek şekilde tasarlandı. Cihazla birlikte gelen tam boy klavye de tableti çok daha kullanışlı hale getiriyor. Klavyenin esnek yapısı, her koşulda en net ekran için ideal, çift açılı görüntülemeye olanak tanıyor. Dahası Galaxy TabPro S klavyesindeki Pogo pini, ayrı olarak eşleştirme veya şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Klavyenin dokunmatik yüzeyi, Bekleme Modunda kullanırken bile kolay kontrol sağlayacak düzeyde, bir dizüstü bilgisayarın klavyesiyle rekabet edecek niteliği sunuyor. 

Üstün Görüntüleme Deneyimi

Windows için ilk Super AMOLED ekranı sunan Galaxy TabPro S, sınıfının en iyi görüntüleme deneyimi için gerçeğe yakın renkler ve daha keskin detaylar gösteren, yüzde 94 oranında doğal tonlarla daha derin bir renk kontrastı ve çoklu dokunmatik ekranı destekliyor. Hafif, enerji tasarruflu ve 12 inç AMOLED ekran, kullanıcıların benzeri görülmemiş bir netlik ve renk doğruluğu ile oyunlardan, filmlerden ve diğer popüler eğlence içeriklerinden keyif almasına olanak tanıyor. 

Güçlü Performans

Galaxy TabPro S, performansı ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için Samsung’un gelişmiş teknolojisini sunuyor. En hızlı ve en gelişmiş bağlantı deneyimi için LTE Cat 6’yı destekleyen ilk Windows işletim sistemli tablet olma özelliği taşıyor. İyileştirilmiş hızlı şarj olma özellikleriyle Galaxy TabPro S’in pili, sadece 2,5 saat içinde tamamen şarj oluyor ve 10,5 saate kadar pil ömrü* sunuyor. Güç odaklı performans için Galaxy TabPro S, gürültü bozulmasını ortadan kaldırmak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için sadece 4,5 W güç tüketimli, 2’si 1 arada fansız cihazlar  için tasarlanmış  Intel‘in son nesil Core M işlemcisi ile donatıldı. 

Üretkenliği artırmak için birden çok bağlantı noktalı bir adaptör (HDMI, USB Tip A ve C) ve Bluetooth kalem cihazla birlikte kullanılabiliyor.
 

Galaxy TabPro S Özellikleri

İşletim Sistemi Windows 10 Home, Windows 10 Pro
LTE Cat.6 **
AP 6. Nesil Intel Core M işlemci (Çift Çekirdek 2,2 GHz)
Ekran 12 inç 2160×1440 Super AMOLED
Kamera 5 MP AF (Otomatik Odaklama) (Arka), 5 MP (Ön)
Video MP4, 3GP, WMV, ASF, AVI, MKV
Ses MP3, AAC, WAV, WMA, AMR, FLAC
Bağlantı Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO, Wi-Fi Direct, NFC, Bluetooth 4.1
GPS GPS, GLONASS
Sensör Hareket Sensörü , Hall , Işık
Bellek 4 GB (RAM), 128 GB / SSD
Boyut / Ağırlık 290,3 x 198,8 x 6,3 mm, 693 g (Wi-Fi), 696 g (LTE)
Pil 5.200 mAh (39,5 W; 7,6 V)

 

* Pil ömrüne ilişkin bilgiler, Samsung tarafından yapılan kurum içi testlere dayanır. Sonuçlar, kullanım şekline göre farklılık gösterebilir

** Ağ kullanılabilirliği, pazara göre farklılık gösterebilir