Ana Sayfa Haberler TESİD’den Karel ’e Jüri Özel Ödülü

TESİD’den Karel ’e Jüri Özel Ödülü

Karel Tesid

Özgün ve ödüllü tasarımları ile Türkiye’de ve dünyada 11 milyonu aşkın kullanıcının tercih ettiği Karel, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde “Jüri Özel ” ödülüne layık görüldü. “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri”, 26 Ocak 2016 Salı akşamı Işık Üniversitesi Maslak kampüsünde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. “VIA-100G Entegre GPS/INS Sistemi” projesiyle ödüle layık görülen Karel’in ödülünü Karel Savunma Sanayi Çözümleri Direktörü Senih Başol aldı.

Geleceği şimdiden öngörebilen fark yaratıyor

Aldıkları ödülün Karel olarak inovasyona ve yenilikçiliğe verdikleri önemin bir teyidi olduğunu belirten Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım, “Ürün ve çözümlerimizi pazarın ihtiyaçlarını şimdiden öngörerek tasarlayıp üretiyoruz. Telekom faaliyetlerimizin yanı sıra, ulusal ve uluslararası güvenlik standartlarını destekleyen süreçlerle, Savunma Sanayine yönelik iletişim çözümlerimiz de önem verdiğimiz faaliyet alanlarımızdan biri. Bu konuda, Ar-Ge’den üretime her aşamada hizmet vermekteyiz. Uzun soluklu plan ve yatırımlarımızın sonuçlarını almaya başladık. Burada, fikirden ürüne uzanan zorlu ve uzun bir süreçten bahsediyoruz. Bugün burada aldığımız bu ödülle emeğimizin taçlandırıldığını görmek bizim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı” dedi.

Yarışmanın amacı yenilikçilik ve yaratıcılığa destek

TESİD tarafından Türk elektronik sektörü kuruluşlarının yenilikçi ve yaratıcı projelerini desteklemek, bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla verilen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık ödüllerinde Karel “VIA-100G Entegre GPS/INS Sistemi” projesiyle TESİD “Jüri Özel ödülünün sahibi oldu.