Salı, Şubat 27, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Western Digital’den Yüksek Performanslı NAS Çözümü

WD My Cloud Ex2 Globaltechmagazine.comAğa bağlı depolama çözümlerinde dünya lideri olan Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), üreten-tüketici çözümlerini, yüksek performanslı ve çift yuvalı ağ bağlantılı depolama (NAS) sistemi My Cloud EX2 Ultra ile bugün güncelledi.

My Cloud EX2 Ultra NAS, yaratıcı profesyoneller ve üreten-tüketiciler için tasarlanmıştır. Bilgisayarlar üzerinden otomatik olarak içerik senkronize etmek, kolaylıkla dosya ve klasör paylaşmak, çoklu yedekleme seçeneklerinden faydalanmak ve böylece kendi kişisel dijital kitaplığını yaratmak isteyenler için kusursuz bir çözüm sunar.

WD Markalı Ürünler Ülke Müdürü Belma Oğur, “Dijital depolama çözümleri ve duraksız işlem kapasitesi ihtiyaçları yükseldikçe, My Cloud kullanıcılarımızın, özellikle yaratıcı profesyonellerin, kapsamlı çözümlere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Yaratıcı profesyoneller, My Cloud EX2 Ultra ile, yüksek performans, çoklu görev optimizasyonu ve veri korumasını bir araya getirebilir, böylece iş akışını basitleştiren ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlayan bir NAS sistemi yaratabilirler,” dedi.

My Cloud EX2 Ultra, güçlü 1.3 GHz çift çekirdekli işlemci ile yükseltilmiştir ve kullanıcılara yüksek performans ve sorunsuz video akışında ultra hızlı aktarım hızı sağlar. Kullanıcıların 1 GB DDR3 belleğe de erişimleri vardır, böylece çoklu görevden kolaylıkla faydalanabilir ve HD medya akışı, güvenlik kamerası izleme ve daha fazlası için uygulamaları güçlendirebilirler. Birçok veri yönetim ve güvenlik özellikleri, kullanıcıların filmlerini, fotoğraflarını,  müziklerini ve dijital dosyalarını yönetmek ve korumak için bir yöntem tercih etmesine olanak sağlar. Sürücü yönetim seçenekleri arasında RAID 0, RAID 1; JBOD ve yayılma modları bulunur. Veri koruma seçenekleri arasında ise NAS’tan NAS’a, USB, bulut veya LAN/WAN yedekleme bulunur. My Cloud EX2 Ultra NAS, başlangıçtan itibaren veri korumaya yardımcı olmak için RAID 1 modunda önceden konfigüre edilmiş olarak gelir ve diğer veri koruma modlarına da kolaylıkla konfigüre edilebilir.

Yüksek Kapasite ve Mutlak Güvenilirlik

My Cloud EX2 Ultra, kullanıcılar için 0 TB’tan (disksiz) 12 TB kapasiteye[1] kadar farklı kapasite seçenekleri sunar. Ayrıca, kullanıcılar, depolama kapasitelerini anında genişletmek için, uyumlu USB 3.0 sabit diskleri, My Cloud EX2 ultra üzerindeki USB genişletme bağlantı noktalarına bağlayabilirler. Diskli My Cloud EX2 Ultra, 7/24 ortamlarda aralıksız performans göstermek üzere NAS sistemleri için özel olarak üretilen ödüllü WD Red® sabit diskleri içerir. WD Red diskler, disk güvenilirliğini geliştiren ve güç kaybı veya aksama durumunda veri bozulmasını en aza indiren NASware™ 3.0 teknolojisi ile donatılmıştır.

Kolay Paylaşım, Her Yerden Erişim

Kullanıcılar, basitleştirilmiş dosya ve klasör paylaşımı sayesinde kişiselleştirilmiş, özel link’ler gönderebilir ve alıcılar kullanıcıya ait My Cloud EX2 Ultra’da belirli dosyalara okuma/yazma erişimi sağlayabilirler. İster bir fotoğraf çekimi, ister evde bir düzenleme çalışması olsun, dosyaları tam bir doğruluk içinde saklamak ve tüm ağınızla paylaşmak harika bir histir. My Cloud EX2 Ultra, sezgisel bir gösterge paneli özelliği barındırır, böylece kullanıcı hesapları yaratılabilir, özellikler kişiselleştirilebilir ve depolama kolaylıkla kontrol edilebilir. Kullanıcılar, MyCloud.com web erişimi veya My Cloud mobil uygulamalar ile, kendi medyalarına erişim sağlayabilir ve internet erişimi olan herhangi bir cihazdan kullanıcıları yönetebilirler. Kullanıcılar, WD Sync™ ile, bilgisayarları ve My Cloud cihazları üzerinden medyalarını ve dosyalarını otomatik olarak senkronize edebilir, bilgisayar içeriklerinin güncel ve tüm cihazlardan erişilebilir olduğundan emin olabilirler.

Gelişmiş Özellikler

My Cloud EX2 Ultra; entegre edilmiş FTP, WebDAV sunucu, yedekleme sunucusu, P2 indirme sunucusu ve Microsoft Active Directory desteği dahil olmak üzere gelişmiş veri hizmet seçenekleri içerir. Ayrıca, kullanıcılar Plex®, Milestone Arcus™ güvenlik videosu izleme, aMule, Icecast, Joomla!®, Anti-Virus Essentials, WordPress®, SqueezeCenterve daha fazlasını içeren birçok üçüncü taraf uygulaması indirebilir ve çalıştırabilirler. Kullanıcılar; Twonky 7.2 DLNA- 1.5 medya sunucusu sertifikalı ve dahili iTunes® desteği ile, bağlantı kurulan televizyonlara, medya oynatıcılara, oyun konsollarına ve diğer DLNA®/UPnP® cihazlara video ve fotoğraf aktarabilirler.

Fiyat ve Bulunabilirlik

My Cloud EX2 Ultra ürünü, Nisan ayı itibariyle Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com da bulunabilir.  Disk içermeyen My Cloud EX2 Ultra 219 USD, 4 TB My Cloud EX2 Ultra 429 USD, 8 TB  My Cloud EX2 Ultra 699 USD ve 12 TB My Cloud EX2 Ultra 899 USD’dir. WD My Cloud mobile uygulaması, hali hazırda Apple App StoreSM ve Google PlayTM’den ücretsiz olarak indirilebilir. My Cloud EX2 Ultra, disk içermeyen cihazlarda iki yıllık sınırlı garanti, önceden konfigüre edilmiş cihazlarda üç yıllık sınırlı garanti sunar.

Uyumluluk

My Cloud EX2 Ultra; Windows® 10, Windows 8, Windows Vista®, OS X® El Capitan™, Yosemite™, Mavericks™, Mountain Lion™ ve aynı zamanda DLNA®/UPnP® cihazlar ile uyumludur.

[1]  Sistem, sistem kapasitesinin yarısını veri depolama için bırakan RAID 1 konfigürasyonunda gönderilir. Sistem, RAID 0’a, JBOD ve yayılma moduna konfigüre edilebilir, ki bu da, tüm sistem kapasitesini veri depolama için ayırır. 0.1 TB’a kadar kullanıcı dışı erişilebilen depolama için ayrılabilir.

Teknoloji Makaleleri