Ana Sayfa Haberler HTC ve Valve, Vive Tüketici Sürümüyle Sanal Gerçekliği Hayata Geçiriyor

HTC ve Valve, Vive Tüketici Sürümüyle Sanal Gerçekliği Hayata Geçiriyor

Htc Global Tech Magazine globaltechmagazine.comYenilikçi ve akıllı teknolojilerin öncüsü HTC, Valve işbirliğiyle geliştirdiği Vive sanal gerçeklik sisteminin ticari sürümünün nihai vesiyonunu duyurdu. Vive’ın zengin özelliklerinin üzerine inşa edilen ve gücünü Steam®VR teknolojisinden alan bu eksiksiz Vive sistemi, Vive Telefon Hizmetleri adı verilen yeni bir teknolojiyi de beraberinde getiriyor ve sanal gerçeklikte yeni bir standart oluşturuyor.

Sanal dünyadan çıkmadan gerçek dünya ile bağlı kalınmasını sağlayan Vive Telefon Hizmetleri, iki gerçekliği birleştirebilme kabiliyetine sahip. Doğrudan sanal gerçeklik gözlüğünden, hem cevapsız hem de gelen aramaları görmenize ve cevap vermenize, metin mesajlarını almanıza ve hızlı cevaplar göndermenize olanak sağlayan bu yeni sistem ayrıca yaklaşan takvim içeriklerinizi kontrol etmenizi mümkün kılıyor.

Vive’ı bir adım daha ileri götüren Vive’ın tüketici sürümü, kablosuz olarak hareket takibi yapan güncellenmiş kontrolleri ve ön-kamerası, geliştirilmiş kafa bandı, daha fazla sağlamlık ve denge sunan yenilenmiş kafa yastığının yanı sıra  geliştirilmiş görsel sistemiyle Vive Pre’de tanıtılan özelliklerin çok daha fazlasını vaat ediyor.

799 USD fiyat ile satışa sunulan Vive, kısa bir süre için kullanıcıları VR dünyası ile tanıştıracak iki gelişmiş VR modülü ile birlikte gelecek:

İş Simülatörü:  2050 Arşivleri  adı verilen ve Owlchemy Labs tarafından tasarlanan bu modül kullanıcılar için  tüm işlerin insanların yerine robotlar tarafından yapıldığı ironik bir dünyanın kapılarını açıyor.

Fantastic Makine: Northway Games  ve Radial Games tarafından ortaklaşa geliştirilen ikinci modül ise, gökyüzünde yüzen otlarla kaplı bir adada etkileyici bir yürüyüş vaat ediyor. Bu yürüyüşte kullanıcılar kendi elleriyle bir at büyüklüğünde makine inşa ediyorlar ve bu makineyi dünyaya bırakıyorlar.

Vive’da herşey oyundan ibaret de değil.  Bu lansman içeriklerinin yanı sıra, HTC, başta eğlence, perakende, eğitim, tasarım, sağlık ve otomotiv olmak üzere birçok sektörde içerik üretimini teşvik etmek için geliştiriciler ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

“Vive en başından beri, sanal gerçekliğin en ön saflarında yer aldı,” diyen HTC’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cher Wang, “Geçen yıl bu zamanlar Vive’ı duyurduğumuzdan bu yana, Valve ile birlikte, piyasadaki en iyi VR deneyimi sunmak için yorulmadan çalıştık ve birçok ödül kazandık. Tüketiciler, sektör ve medyadan çok olumlu eleştiriler aldık. Vive tüketici sürümü ile artık nihai vizyonumuzu hayata geçiriyoruz.  Kullanıcıların hayal güçlerini alevlendirecek ve dünyayı gerçek anlamda değiştirecek bir sanal gerçeklik deneyimini artık evlere taşımak istiyoruz.” diye konuştu.

Vive tüketici sürümü, 29 Şubat’ta ön-siparişe açılacak ve Nisan ayı itibariyle ticari olarak satışa sunulacak. 799 USD fiyat ile satışa sunulan Vive, kablosuz VR kumandaları, oda ölçeğinde hareket alanı sağlayan sensörleri, dahili kameraya sahip başlığı ve iki VR içeriği ile birlikte sunulan ilk tam VR çözümü konumunda. Aynı zamanda SteamVR’ın paket içine dahil edilmesiyle tüm  Vive ekipmanlarının en yeni özelliklerle güncellen tutulacağını gösteriyor.