Ana Sayfa Haberler 4.5G Teknolojisi En Gelişmiş Samsung Cihazlarıyla Tüketicilerin Kullanımına Sunuluyor

4.5G Teknolojisi En Gelişmiş Samsung Cihazlarıyla Tüketicilerin Kullanımına Sunuluyor

samsung globaltechmagazineYüksek hızda veri erişimini mümkün kılan 4.5G teknolojisi, Türkiye’de uygulamaya geçeceği Nisan ayından itibaren iş hayatından eğlence deneyimlerine, hayatın pek çok alanında önemli ve olumlu değişimlere yol açacak. Samsung Electronics, 4.5G’ye uyumlu akıllı telefon portföyüile en yeni ağ teknolojisinitüketicilerin kullanımına sunuyor.

Mobil telefon teknolojisindeki gelişmeler her geçen gün hayatı daha da fazla kolaylaştırıyor. Üstün çekim kalitesine sahip kamera, daha geniş ekran, daha iyi görüntü kalitesi ve kullanıcı dostu mobil uygulamalarla yaşamdaki değişim hızla devam ediyor. Nisan ayında Türkiye’de uygulamaya geçecek olan 4.5G teknolojisiçok daha hızlı internet bağlantısıyla çarpıcı değişimler yaşatacak.

Video indirme ve canlı bağlantı işlemlerinin daha yavaş gerçekleştiği 3G ağlarının aksineyüksek hızda veri erişimini mümkün kılan 4.5G teknolojisi, kullanıcılara daha kısa süredeuzun metrajlı bir filmi indirebilme imkanı sunacak.  Yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma hizmeti de daha mümkün hale gelecek. 4.5G’nin gelişiyle beraber mobil TV uygulamalarında da ciddi artış olması bekleniyor.

Nesnelerin interneti süreci hızlanacak 

Nesnelerin İnterneti (IoT) sayesinde, gün içinde kullanılan çamaşır-bulaşık makinesi, fırın ya da tost makinesi gibi cihazlarla bağlantı kurup belirli komutları verebilme imkanı tanıyacak.

Kablolu ya da uydu TV kutularının da internet bağlantısı sayesinde uzaktan kontrolü mümkün hale gelecek. Çok yakında pek çok son teknoloji ürünü, internet aracılığıyla iletişim kurma yetisine kavuşacak. Sürücüler, sabah sıcak yataklarından kalkmadan arabalarının buzunu çözebilecek; buzdolabı size sütün bittiğini haber verecek; bahçe sulama sistemi çiçeklerinizin sulama zamanının geldiğini evsahibinevaktinde bildirecek. Tüm bunlar, 4.5G’nin sunduğu hızlı internet bağlantısıyla yakın zamanda hayatımıza girmesi muhtemel teknolojiler olarak dikkat çekiyor. 

İş hayatı kolaylaşacak

4.5G’nin gelişiyle birlikte çalışanların yoğun verinin bulunduğu şirket yazılımına güvenli bir bağlantı üzerinden erişebilmelerinin yanı sıra çok büyük veri dosyalarını indirmek ya da yüklemek oldukça hızlanacak. Bu hızlı ve güvenli bağlantıimkanı, sadece masabaşında değil, ofis dışında çalışanların hayatını da ciddi bir biçimde kolaylaştıracak.

Büyük dosya transferi, gerçek zamanlı veri paylaşımı, video konferans ve telekonferansta hızlı ve kaliteli iletişim, verilere uzaktan erişim, gelişmiş multimedya entegrasyonunun yanı sıra müşteri hizmetlerinin çok daha hızlı ve etkin bir yapıya kavuşmasını sağlayacak olan 4.5G teknolojisi; maliyet düşüşü, zaman tasarrufu ve kaynakların verimli kullanımı sayesinde işletmelerin verimliliğini önemli oranda arttırma potansiyeli barındırıyor. 

Daha hızlı ve etkin eğlence

4.5G ile sadece işimize değil, eğlenceye erişimimiz de çok daha etkin bir hale gelecek. İster müzik dinleyin ister çok oyunculu bir bilgisayar oyununun içinde yer alın, 4.5G ile bulutta depolanan oyunlara ya da doğrudan sunucularasorunsuz erişim sağlayarak mobil deneyimi kusursuz hale getirecek.

Bununla birlikte hızlı internet bağlantısı sayesinde akıllı telefonlar üzerinden yüzyüze video görüşmeleri de yaygınlaşacak.

4,5G uyumlu Samsung cihazları

Galaxy S7

Galaxy S7 Edge

Galaxy A7 2016

Galaxy A5 2016

Galaxy A3 2016

Galaxy J1 2016

Galaxy Note 5

Galaxy J7

Galaxy J5

Galaxy J2

Galaxy S6

Galaxy S6 Edge

Galaxy S6 Edge Plus

Galaxy Note 4Galaxy A8

Galaxy A5

Galaxy A7

Galaxy E7

Galaxy J1

Galaxy Grand Prime

Galaxy Note Edge

Galaxy Alpha

Galaxy S5

Galaxy Grand Max

Galaxy Grand 2 LTE

Galaxy S4 Active