Ana Sayfa Haberler Amazon Web Services Bilim İnsanlarının Buluta Erişimini Artırmak İçin Fiyatları Düşürüyor

Amazon Web Services Bilim İnsanlarının Buluta Erişimini Artırmak İçin Fiyatları Düşürüyor

amazon web services globaltechmagazineAraştırmaların hızı artık bilişim kaynaklarına ulaşılabilirlik yüzünden kısıtlanmayacak. Araştırmacılar, çığır açan bilimsel çalışmaları son derece yüksek hızlarda yürütmek için bulut bilişime yönelmeye başlarken Amazon Web Services de tüm bilim insanlarının bulut üzerinde kendi süper bilgisayarlarına sahip olmasını mümkün hale getirerek yeni keşiflere hız kazandırmayı amaçlıyor.

AWS, araştırmacı ve akademik müşterileri için veri çıkış ücretlerinden feragat ederek bilim insanlarının bulut depolama, bilişim ve veri tabanı hizmetlerini kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İndirdikleri veriler için ciddi faturalar ile karşı karşıya kalacakları algısı, bilim insanlarının BT ve veri yönetimi kararlarıyla ilgili bazen caydırıcı bir etken olabiliyor. Oysa ki bulut bilişim, çeviklik ve verimlilik konusundaki kazanımlarıyla çok şey sunarken makine öğrenimi gibi alanlarda eşsiz yeteneklere de sahip.

AWS, veri çıkış ücretlerini düşürmek suretiyle bilim insanlarının bulut üzerinde cihazlarını dakikalar içinde faaliyete geçirmesine, veri iletim hatlarını analiz etmesine ve petabaytlarca veri saklamasına imkan vererek; bilimsel çalışmaya geçiş zamanını iyileştiriyor.