Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Detaysoft yeni e-dönüşüm çözümü ile iş yükünde yüzde 80 tasarruf sağlıyor

detaysoft globaltechmagazine
Detaysoft, e-dönüşüm çözümleri kapsamında müşterilerine sunduğu yeni e-mutabakat çözümü ile mutabakat süreçlerinin iş yükünde yüzde 80 oranında tasarruf sağlıyor.

Kendi Ar-Ge merkezi ve geliştirdiği çözümlerin yanında tamamladığı projelerle Türkiye’nin en büyük SAP çözüm ortaklarından biri olan Detaysoft, şirketlerin günümüzde en öncelikli konularından biri olan e-dönüşüm alanında sunduğu yeni e-mutabakat çözümü ile muhasebe, finans ve İT departmanları için iş yükünü azaltıyor. Türkiye’de genellikle e-posta yolu ile yapılan ve hem maliyet hem de iş yükü anlamında oldukça fazla çaba gerektiren mutabakat süreçleri artık otomatik olarak SAP sistemine entegre biçimde tamamlanabiliyor. E-fatura ve e-defter gibi birçok e-dönüşüm çözümü konusunda şirketlere farklı iş modelleri sunan Detaysoft, yeni e-mutabakat çözümü ile mutabakat işlemlerinin online ortamda tamamlanmasını sağlıyor.

Kendi Ar-Ge merkezlerinde müşterilere özel çözümler geliştirdiklerini belirten Detaysoft Genel Müdürü Alkin Aksoy, “Ülkemizde mutabakat süreçleri genellikle e-posta üzerinden onay alınarak yapılıyor. Bir firma iş yaptığı başka bir firmaya e-posta göndererek bakiyeye ya da alacak verecek konusuna dair onay istiyor. E-postayı alan yetkili kontrolleri yapıp karşı tarafa yine e-posta göndererek mutabakat sağlıyor. Bu nedenle, yüzlerce hatta binlerce firma ile iş yapan şirketler için mutabakat süreçleri hem zaman hem de iş yükü anlamında çok büyük bir maliyet olabiliyor” dedi.

SAP sistemine entegre e-mutabat çözümü ile süreç otomatik olarak tamamlanıyor.

Aksoy sözlerine, “Detaysoft olarak sunduğumuz e-mutabakat çözümü sayesinde mutabakat süreçleri otomatik olarak tamamlanıyor. Şirketlerin SAP sistemine entegre olan sistem, iş yapılan şirketlere mutabakat ile ilgili e-posta gönderiyor ve ilgili şirket e-postada gelen linke tıklayarak borç – alacak bilgilerini görebiliyor. Online ortamda mutabakat işlemini tamamlıyor veya aksi bir durumda karşı tarafa bildirim gönderiyor. Bu sayede süreç otomatik olarak tamamlanıyor. Şirketler hem zaman hem de iş yükü anlamında bu süreçlerden yüzde 80 oranında tasarruf etmiş oluyor, kâğıt israfı ise yarı yarıya azalıyor” şeklinde devam etti.

Detaysoft’un Türkiye’deki en büyük 11 banka ile entegrasyonu mevcut.

Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının yaklaşık yüzde 80’inin SAP kullandığını belirten Aksoy sözlerine, “Bu şirketlerin e-mutabakat gibi e-dönüşüm çözümlerine ihtiyacı var. Detaysoft olarak Türkiye’de 150’yi aşkın önemli kuruluşta e-çözüm projesi tamamladık. Bu çözümler kapsamında Türkiye pazarına bir de e-hasap çözümünü sunduk. Bu çözüm ise banka hesap bilgi ve hareketleri ile SAP sisteminin doğrudan bağlı olmasını ve ilişkilendirilmesini sağlıyor. E-hesap paketi banka bakiyesini ve SAP bakiyesini karşılaştırıp denk ilerlemesini sağlıyor. Türkiye’deki en büyük 11 banka ile hazır entegrasyonumuz mevcut” diyerek son verdi.

E-dönüşüm şirketlere ve kurumlara maliyetin yanı sıra operasyonel verimlilik ve veri tutarlılığı gibi birçok avantaj sağlıyor. Kırtasiye, saklama, taşıma gibi giderleri ortadan kaldıran e-dönüşüm süreçleri şirketlerin ve kurumların iş süreçlerine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. E-dönüşüm çözümleri ile aynı zamanda ticaretin kayıt altına alınması sağlanıyor ve ekonomideki şeffaflık artıyor.

Teknoloji Makaleleri