Ana Sayfa Haberler Huawei P9 2016’nın en iyi telefonları arasındaki yerini aldı

Huawei P9 2016’nın en iyi telefonları arasındaki yerini aldı

Huawei P9 Globaltechmagazine
Huawei’nin, fotoğraf alanında dünyanın önde gelen markalarından Leica ile birlikte geliştirdiği çift kameralı yeni harikası Huawei P9, üstün özellikleri ve etkileyici görüntüleme performansıyla dünyanın önde gelen yayınları tarafından 2016 yılının en iyi akıllı telefonları arasında gösterildi.

Huawei P9, Nisan ayının ilk yarısında gerçekleşen tanıtımının ardından, uluslararası test kuruluşlarının da ilgisini üzerinde toplamaya devam ediyor. Birçok yayın tarafından paylaşılan bağımsız değerlendirmelerde 2016’nın en iyi telefonları arasında ilk sıralarda yer alan Huawei P9’un çift kamerasıyla çekilen fotoğraflar, teknoloji ve moda dünyası tarafından da büyük beğeniyle karşılandı.

Android Central, Vogue, GQ, ELLE, FHM, Telegraph, The Mirror, Daily Star, Forbes, The Wall Street Journal, Marketing News, BBC News, The Guardian ve Reuters gibi birçok uluslararası yayın kuruluşu, Huawei’nin yeni nesil yenilikçi kamera donanımını farklı görsel örneklerle okurlarıyla buluştururken, cihazın üst düzey teknolojik özelliklerine de ön planda yer verdi.

Tüm global yayınların ve konusunda uzman editörlerin ortak görüşü ise Huawei P9’un Leica mühendisliği ile geliştirilen çift kamera donanımının, fotoğraf tutkunlarının beklentilerini karşılayacak seviyede ve yenilikçi bir ürün olarak konumlandığı ve akıllı telefon fotoğrafçılığına farklı bir boyut getirdiği yönündeydi.

Göz Alıcı Görsellerle En İyi Fotoğraf Deneyimi

Huawei P9 ile akıllı telefonda fotoğraf deneyimi yeni bir boyut kazanıyor. Huawei’nin son amiral gemisi P9 ile çekilen her kare, Leica’nın mühendislik kalitesi ile birlikte, yüksek duyarlılığa sahip ve zamanın ötesindeki karakteristiğini vurgularken, Leica’nın Standart, Parlak Renk ve Yumuşak Doku çekim modu seçenekleri ile görsellerdeki profesyonel dokunuşu bir adım ileri taşınıyor.

Huawei P9’un hassas kamera parametre kalibrasyonu ile her çekim modu Leica’nın kendine özgü sonuçlarının farklı bir yansıması haline geliyor. P9 kullanıcıları monokrom modu seçerlerse cihazlarını gerçek bir monokrom kamera gibi kullanarak, görsel anlamda doyurucu siyah – beyaz kareler elde edebiliyor.

Güç ve Performans Bir Arada

Huawei P9, bugünün akıllı telefon kullanıcılarının markadan yana değişmez beklentileri olan; güç, bağlantı ve hız ögelerinden taviz vermiyor. P9, 5,2 inç 1080p ekranıyla, gücünü yeni Kirin 955 2,5GHz 64-bit ARM-tabanlı işlemciden alıyor ve performans konusundaki iddiasını sürdürüyor. P9’un 3.000 mAh yüksek yoğunluklu bataryası ise kullanıcıları yarı yolda bırakmayacak kadar güçlü.

Huawei ayrıca, Press Touch özelliğine sahip 5,5 inç ekranıyla ve daha güçlü 3.400 mAh piliyle P9 Plus’ı sektöre tanıttı. P9 Plus dual-IC hızlı şarj özelliği ile kullanıcılara 6 saat konuşma süresini sadece 10 dakikalık şarj sonrası sağlayabiliyor. Huawei’nin telekomünikasyon alanındaki teknolojik liderliği, P9 ve P9 Plus’a; kullanıcılar açısından, mekân tanımaksızın hücresel ve Wi-Fi bağlantısını son derece güçlü bir hale getiren sanal üçlü anten mimarisi gibi birçok yenilikçi özellik de kazandırdı.

Huawei P9 çevresel şartlara göre görsel mod seçeneklerinden en uygununu devreye alarak, en iyi karenin yakalanmasını sağlıyor. P9’un geniş diyaframlı çekim özelliği de kullanıcıların benzersiz yaratıcı kareler yakalaması için sunulan bir başka yenilikçi özellik. P9’un ayarlanabilen kamera diyafram açıklığıyla, alan derinliği etkisi yaratarak ana objeye net odaklanıp arka planı bulanık bırakmak da son derece kolay.