Ana Sayfa Haberler Her iki BT yöneticisinden biri 3 yıl içinde sektörün nereye gideceğini bilmiyor

Her iki BT yöneticisinden biri 3 yıl içinde sektörün nereye gideceğini bilmiyor

emc globaltechmagazine
EMC tarafından 16 ülkede gerçekleştirilen ankete katılan 4000 şirket liderinin yüzde 48’i üç yıl içinde sektörlerinin neye benzeyeceğini bilmediklerini söylüyor. EMC, veri merkezlerinin modernizasyonu sayesinde şirketlerin beklenmeyen gelişmelere hazırlıklı olması için yeni çözümler geliştiriyor.

EMC Corporation, İş Dünyasında Yeni Dijital Dönüşüm Anket Sonuçlarını açıkladı. Dijital dönüşüm yönündeki ilerlemenin sektörleri ve iş modellerini değiştirdiği şüphe götürmez bir gerçek. EMC’nin desteğiyle Vanson Bourne tarafından yapılan ankete göre:

  • 16 ülkede ankete katılan 4000 şirket liderinin %52’si dijital teknolojiler sonucunda sektörlerinde büyük değişiklikler yaşandığını belirtti
  • Katılımcıların %48’i üç yıl içinde sektörlerinin neye benzeyeceğini bilmediklerini söylüyor
  • Katılımcıları %62’si dijital girişimlerin sonucu olarak sektörlerine yeni rakiplerin katıldığına tanık olduğunu,
  • %56’sı ise müşteri talebinin dijital dönüşümün ardındaki itici güçlerden biri olduğunu ifade ediyor

Dış baskılar hızla artmaya devam ettikçe işletmelerindeki dijital dönüşümü ilerletmek için:

  • şirketlerin %73’ü öncelikli olarak merkezi bir teknoloji stratejisine ağırlık verilmesi gerektiğini kabul ediyor,
  • %66’sı ise BT altyapısı ve dijital beceriler liderliğine yatırım yapmayı planlıyor. 

EMC modern veri merkezleri için gereken çözümleri sunuyor

EMC Corporation, müşterilerin dijital dönüşümlerini destekleyecek ve hızlandıracak şekilde tasarlanan temel niteliğindeki yeni çözümlerini sundu. Bu çözümler flash, dağıtılmış, yazılım tanımlı ve bulut özellikli olmak üzere modern veri merkezlerinin dört ana direğine hitap ediyor. Yeni çözümler arasında yeni Native Hybrid Cloud™ (NHC™) platformu, Neutrino™ Düğümleri içeren VCE® VxRack™ System 1000 ve DSSD™ D5™ için yapılan önemli güncellemeler yer alıyor.

Dijital çağda kurulan teknoloji odaklı yeni şirketler bulut bilgi işlem, modern yazılım geliştirme teknikleri ve bir dizi akıllı bağlantılı cihaz kullanarak neredeyse her sektörde ezber bozuyor ve tüketiciye sunulan deneyimi radikal biçimde geliştiriyor. Dolayısıyla, daha geleneksel olan kuruluşların kendi BT ekipleri içinde inovasyonu tekrar canlandırması ve kendilerini destekleyecek yeni ve modern veri merkezi mimarileri oluşturması gerekiyor.  Bu mimariler ve altyapılar günümüzde çoğu BT ortamının mimari ve altyapısından olukça farklı.

Günümüzde yaşanan veri artışından söz eden EMC Bilgi Altyapısı CEO’su David Goulden, şunları söyledi:

“Sensörler ve telemetri hayal edebileceğiniz her ürüne girdikçe, bağlantılı akıllı cihazlardan alınan verilerde büyük bir patlama yaşanıyor. Şirketler, modern dijital ekonominin rekabet ortamında kendilerine yer bulabilmek için dijital dönüşümlere yatırım yaparak giderek artan bu veri miktarından yararlanmayı amaçlıyor. Bugün tanıtımı yapılan yeni EMC teknolojileri, şirketlerin bu modernleşme girişimlerini destekleyecek şekilde özel olarak tasarlandı.”

  • Bulut çözümleri portföyüne son katılan Native Hybrid Cloud (NHC), bulut-yerel uygulama geliştirme ve dağıtımı için tasarlanmış anahtar teslim bir geliştirici platformudur.
  • Neutrino Düğümler İçeren VCE VxRack System 1000, anahtar teslim bulut-yerel IaaS deneyimi sağlayan yazılım tanımlı, hiper yakınsanmış, raf ölçeğine göre tasarlanmış bir sistemdir. Neutrino Düğümler içeren VxRack System’ı kullanan müşteriler, kurumsal sınıf bir IaaS sistemini yerleşik otomasyon özelliğiyle sadece birkaç gün içinde, provizyon kaynaklarını ise ilk seferinde bir saatten kısa bir süre içinde dinamik olarak dağıtabilirler.
  • İki DSSD D5 sistemini tek bir rafta bir araya getiren yeni özellik sayesinde günümüz piyasasında Oracle veritabanları için sunulan en hızlı yakınsanmış çözümlere göre 2 kat daha yüksek IOPS, bant genişliği ve kapasite, 1/3 daha düşük gecikme sağlanıyor ve toplam sahip olma maliyeti (TCO) düşürülüyor. Bugünkü diğer yenilik; depolama, ağ ve bilgi işlem alanlarının tümü için tasarlanmış bir sistem olan DSSD’li VCE VxRack System müşterilere yüksek performanslı veritabanları ve veri depoları için önceden yapılandırılmış ve tek bir optimize çözüm sunuyor.