Ana Sayfa Haberler EMC, Unity ile tamamı Flash Depolamada bir ilke imza atıyor

EMC, Unity ile tamamı Flash Depolamada bir ilke imza atıyor

emc unity globaltechmagazineEMC, veri merkezini sadeleştirip daha modern hale getiren yeni depolama sistemleri serisi EMC Unity’yi duyurdu. EMC’nin küçük ve orta ölçekli IT departmanları için oldukça düşük maliyetli dosya ve blok depolama sağlayan tamamı flash portföyünün en yeni üyesi Unity, müşterinin ihtiyacı ne olursa olsun, her veri merkezi kullanım durumuna uygun bir çözüm sağlamak üzere EMC’nin ‘tamamı flash’ depolama dizilimleri portföyüne (XtremIO®, VMAX® All Flash ve DSSD D5™ ) katılıyor.

Sade Tasarım

Kullanıcıya günlük operasyonlarında rehberlik eden ve üçüncü taraf yönetimleri için VMware ve Microsoft ekosistemlerine entegre olan görev temelli modern bir HTML5 arayüzü aracılığıyla, bulut benzeri proaktif yönetim ve gözlem olanağı sunan EMC Unity, IT’ye kontrol, görünürlük ve otomatik Unity depolama sistemleri yönetimi sağlamak üzere geliştirilen yeni Proactive Assist özelliklerini de içeriyor. Unity servis verisi, müşterilere kendi EMC ortamlarının sağlığını gerçek zamanlı olarak görüntüleme imkanı sağlayan yeni online EMC MyService360  servisi içerisinde de görüntülenebiliyor. MyService360, IT’ye EMC ürün kodu seviye analizleri, bağlantı durumu, kapasite uyarıları, sitedeki servis faaliyeti ve çok daha fazlasına ilişkin veri sağlıyor.

EMC Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge İş Geliştirme Müdürü Gökçe Öztürk şunları söyledi:

“EMC Unity, modern veri merkezlerine kolaylık ve uygun maliyetli bir paketle tamamı flash performansı sunuyor.  Özellikle tamamı flash medyadan mümkün olduğunca yararlanmak üzere tasarlanan EMC Unity, hem Küçük Ölçekli İşletmeler hem de veri merkezlerini modernleştirmek isteyen şirketler için bunu çok daha kolaylaştırarak uygun fiyatlı hale getiriyor. Unity’nin pazara sunulmasıyla birlikte 2016, EMC için gerçekten de bir tamamı flash yılı oldu.”

ESG Uygulama Direktörü ve Kıdemli Analist Mark Peters ise EMC Unity hakkında şu şekilde konuştu:

“Orta ölçekli IT ihtiyaçları olan şirketler, sadeleştirilmiş ya da sözde basitleştirilmiş bir işletme depolama dizilimi istemiyor; onun yerine tepeden tırnağa onların ihtiyaçları göz önüne alınarak üretilmiş çözümlere gereksinim duyuyorlar. EMC, işletmenin ihtiyaç duyması beklenen ve orta ölçekli IT ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uygun maliyetli hale getirilmiş, tüm özelliklere sahip bir tamamı flash çözümü sunabilmek için geliştirdiği Unity ile on yıllık flash uzmanlığını, orta ölçekli depolama pazarındaki güvenilir bilgi birikimi ve liderliği ile birleştiriyor.”

Modern

EMC’nin bir önceki nesil VNX® dizilimlerinin 3 katı performans gösteren, EMC Unity 300K IOPS’a kadar performans gösterebiliyor. Müşterilere değer sağlamak üzere özel olarak geliştirilen EMC Unity, öngörülebilir tamamı flash performansı ile şu özellikleri içeriyor:

 • Gerçek dual-active kontrol yapısı
 • Dosya, blok ve VVols desteği
 • Snapshot ve uzaktan sync/async yinelemesi
 • Yerli, kumanda temelli şifreleme
 • İşlemsel ve geleneksel dosya kullanımı için yeni, ölçeklendirilebilir dosya sistemi
 • VMware VASA 2.0, VAAI, VVols, VMware-Aware Entegrasyonu
 • Otomasyon ve DevOps kullanım senaryoları için eksiksiz REST-API
 • EMC iCDM ile Bütünleşik Copy Data Yönetimi
 • Yük getirmeyen hafıza yönetimi (Zero-garbage memory collection)

Esnek

Unity, her işletmenin kendine özgü depolama zorlukları olduğu göz önüne alınarak rakip depolama olanaklarından çok daha iyi bir esneklik ve daha iyi dağıtım seçenekleri sunmak üzere tasarlandı. 3 Petabyte’a (PB) ve 300K IOPS’a kadar çıkabilme kabiliyetine sahip EMC Unity, orta ölçekli IT’ler için ölçekli IT’ler için sektörün aşağıdaki birleşik konfigürasyonların hepsinde mevcut olan ilk veri depolama çözümü olma özelliğiyle de öne çıkıyor:

 • Özel üretim: Unity, flash veri merkezi için tepeden tırnağa tasarlanan özel üretim tamamı flash dizilimi olarak kullanılır. Ek olarak, Unity bireysel iş taleplerini karşılamamak için hibrid bir konfigürasyonda uygulanabilir.
 • Yazılım Tanımlı: UnityVSA, Unity’nin sanal bir aygıt olarak kolayca uygulanabilecek gelişmiş dosya ve blok depolama ve veri yönetim özelliklerini sunuyor.
 • Bütünleşik: VCE® Vblock ve VxBlock Sistemleri 350 konfigürasyonları hemen sipariş edilebilir.

Düşük maliyetli

Tamamı flash için tasarlanan Unity, 18 bin doların altından başlayan fiyatlarla sektörün en iyi flash yönetimlerinden bazılarını sunuyor. Gelecekte, etkin $/GB maliyetlerini daha da düşürmek için sıralanmış ilave veri servisleri de eklenecek. Unity, ayrıca hibrid dizilimleri kullanan müşteriler için 10 bin doların altından başlayan fiyatlarla uygun maliyete yepyeni bir boyut getiriyor. Unity, yoğun bir 2U dizisinde 80TB’a kadarlık tamamı flash ile birleşik bir depo yoğunluğu sağlıyor.

Güvenli

EMC, verinin korunmasını her veri depolama ortamının tasarım ve uygulamasının vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor. Unity, iş yükünün kusursuz bir şekilde korunmasını sağlamak için EMC Data Domain® ve EMC Data Protection Suite ile sıkı bir entegrasyon sunuyor.

Tamamı flash Unity seçeneklerinin yeterlilik gösterdiği EMC’s Xpect More programı da ömür boyu bakım fiyat muhafazası, flash dayanıklılık süresi koruması ve üç yıl para iade garantisi sunuyor.

Erişilebilirlik

EMC Unity, hemen satın alınabilir. Tamamı flash konfigürasyonları 18.000 doların altında, hibrid dizilim konfigürasyonu ise 10.000 doların altında fiyatlardan başlıyor.