Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Tüketici finansman yazılımları kurumlara rekabet gücü sağlıyor

Asseco SEE FinanceFlex Globaltechmagazine
BDDK verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün aktif büyüklüğü 2015 sonunda, bir önceki yıla göre, yüzde 18,2 artarak 2.357 milyar TL oldu. Aralık 2015 döneminde toplam kredi hacmi, 1,48 trilyon TL seviyesinde gerçekleşti. Verilen kredilerin içerisinde, ticari ve kurumsal kredilerin payı yüzde 48’e, KOBİ kredileri ve tüketici kredilerinin payı ise yüzde 26’ya yükseldi. Hızla büyümeye devam eden Türk bankacılık sektöründe, finansal süreçleri yönetmek en önemli iş kolunu oluşturuyor. Asseco SEE tarafından geliştirilen FinanceFlex çözümü, finansal süreçlerin, hızlı, kaliteli, doğru ve güvenilir olarak yönetimini mümkün kılıyor. Çözüm, finansman yönetim süreçlerinin mobil olarak da yönetilebilmesine olanak tanıyor.

2015 yılının Aralık ayında, ticari ve kurumsal kredi tutarı 711 milyar TL, KOBİ kredileri 389 milyar TL’ye ulaştı. Tüketici kredileri ve kredi kartları ise 385 milyar TL’lik hacme ulaştı. Bu rakamların 2016’da artarak devam etmesi bekleniyor. Finansman yönetim süreçlerine duyulan ihtiyaç, her geçen gün önem kazanmaya devam ediyor. Kurumlara kaliteli ve hızlı hizmet olanağı sunan finansman yönetim çözümleri, rekabet ortamında önemli avantajlar sağlıyor. Asseco SEE tarafından geliştirilen FinanceFlex çözümü; CRM, Teklif Yönetimi, Ödeme Planı yönetimi, Teminat ve İstihbarat Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Kredi Yönetimi, Cari İşlemler ve Muhasebe Yönetimi fonksiyonları ile müşterilerine rekabet ortamında önemli fırsatlar sağlıyor.

Tüketici finansmanlarını tek ekrandan yönetebilmek mümkün

Asseco SEE tarafından geliştirilen FinanceFlex çözümü, kurumların tek ekran üzerinden tüketici finansman süreçlerini hızlı ve kolay yönetebilmelerini sağlıyor. Veri tabanı, muhasebe işlemleri, yasal mevzuat uygulamaları gibi özellikleri yönetebilmeye imkân tanıyan ürün, bütün bileşenleri tek noktada birleştirerek, kaliteli hizmet anlayışını hayata geçirilebilme avantajı sunuyor. Dijital platform üzerinden, mobil cihaz kullanarak yer ve zaman bağımsız kurumlara iş süreçlerini yönetme imkânı tanıyan FinanceFlex, finansal süreçlerin doğru ve güvenilir olarak sürdürülmesine olanak tanıyor.

Tüketici finansmanı sağlayan firmalar için geliştirildi

FinanceFlex çözümünün tüketici finansmanı sağlayan firmalar için geliştirildiğinin altını çizen Asseco SEE Türkiye Satışlarından Sorumlu Müşteri İlişkileri Yöneticisi Yasemin Solay, “Günümüzde finansman yönetimi çok önemli bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor. Kalitenin, güvenilirliğin ve doğru kararların alınabilmesi, uygun finansman yönetimi ile mümkün oluyor. Dünya ölçeğindeki kurumlar ile rekabet edebilmek için kurumların en ideal finansman çözümlerini kullanmaları kaçınılmaz. FinanceFlex, tüketici finansman şirketlerinin tüm ihtiyacını karşılamak için ideal bir çözüm. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeye devam ettiğimiz ürünümüz, kaliteyi doğru yönetim anlayışı ile birleştirerek, güvenilir iş süreçlerini beraberinde getiriyor.” dedi.

Tüm finansal süreçler tek noktada birleşiyor

FinanceFlex, finansman yönetim süreçlerinin mobil olarak da yönetilebilmesine olanak tanıyor. Kontrol edilmeye ihtiyaç duyulan her süreci hızlı ve verimli olarak yönetebilmeyi mümkün kılan çözüm, dijitalleşmenin avantajlarını sunuyor. Müşterilere yönelik sunulan hizmet kalitesi anlayışının artırılmasına imkân tanıyan FinanceFlex ile kredi kullanan müşteriler, mobil uygulamalar ve web siteleri gibi alternatif ürünlerden de faydalanabiliyor.

Teknoloji Makaleleri