Ana Sayfa Kategoriler Ağ Ürünleri Yeni WD Pro Serisi ile hızlı ve güvenilir yedekleme

Yeni WD Pro Serisi ile hızlı ve güvenilir yedekleme

WD Pro Globaltechmagazine MyCloudProDepolama teknolojileri ve çözümlerinde küresel çapta bir lider olan Western Digital Corporation (“Western Digital”) (NASDAQ: WDC), bugün WD Pro serisini tanıttı: My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama ve My Cloud Pro Serisi ağa bağlı depolama (NAS). Özellikle yaratıcı tasarımcılar için dizayn edilmiş olan WD Pro Serisi, kullanıcılar ister dış çekimde, ister stüdyoda veya evde kurgu yapmakta olsun, klasikleşmiş WD güvenilirliği ve hızı ile aygıtlar arasında içeriğin kesintisiz, kusursuz aktarımına olanak sağlar. Ürünler, My Cloud mobil uygulamasını kullanmaktadır. Uygulamanın yeni sürümünün, My Passport Wireless Pro ve My Cloud Pro Serisi ile birlikte lansmanı yapılacak olup, Adobe Creative Cloud ile uyumludur. Ayrıca, My Passport Wireless Pro ve My Cloud Pro Serisi aygıtların her ikisi de, içeriklerin kolay düzenlenmesi, akıcılığı ve paylaşımı açısından Plex™ Media Server ve My Cloud OS 3 yazılımı ile uyumludur.

WD Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur: “Taşınabilirlik, güvenilirlik, kapasite, hız ve birlikte çalıştırılabilirlik, yaratıcı profesyoneller açısından can alıcı öneme sahiptir ve kendilerinin gündelik çalışmalarında da kullandıkları depolama teknolojisinin gücüne güvenirler. Kapsamlı, özellik bakımından zengin, kendi iş akışlarına kesintisiz ve kusursuz uyacak şekilde, işin o anda nerede gerçekleştirileceğine bakılmaksızın tasarlanmış bir çözüm olarak WD Pro Serisini yarattık. Böylece depolama, aktarım, yedekleme, düzenleme ve hatta canlı akış seçenekleri de kullanıma hazır hale geldi.” dedi.

My Passport Wireless Pro

My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama, yaratıcı profesyonellerin ve teknoloji meraklılarının çekim/kayıt yaparken diz üstü bilgisayarlarını beraberlerinde taşıma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Kreatif çalışma yapanlar, doğrudan Wi-Fi kablosuz bağlantısını kullanarak, uyumlu kameralardan dosyaları otomatik olarak yedekleyebilir, bunun yanı sıra, sürücüye bağlı durumdaki sekiz adede kadar aygıttan gelen bilgileri kaydedebilir, düzenleyebilir ve kesintisiz biçimde aktarabilirler. Daha hızlı aktarımlar için aynı zamanda eklenti/geçici tür bağlantılar da mümkün olup, bir yerleşik SD kart okuyucusunun yanı sıra bir USB 2.0 portunu içerir.

3TB’a kadar kapasitelerde mevcut olan My Passport Wireless Pro, 10 saatlik bir pil ömrü özelliği gösterir ve kendi içerisine yerleşik bu pil grubu, telefon, dijital ve normal video kameralar gibi diğer aygıtları da şarj etmek için kullanılabilir.

My Passport Wireless Pro aygıtları, yaratıcı profesyonellerin sahada çalışma esnasında işlerini sürdürebilmeleri açısından, mobil fotoğraf ve video düzenlemesi için Adobe Creative Cloud ile uyumluluğun yanı sıra, hareket halinde iken bile içeriğin dört kanala kadar çalınabilmesine/oynatılabilmesine imkân veren Plex Media Server ile de uyumludur. 

My Cloud Pro Serisi Ağa Bağlı Depolama (NAS)

Çekim bittiğinde ve sıra düzenlemeye veya stüdyo çalışmasına geldiğinde, My Cloud Pro Serisi NAS sürücüsü kusursuz biçimde görevini sürdürür. 32TB’a kadar depolama sunan My Cloud Pro Serisi NAS ise, yedekleme düğmesi sayesinde, basit bir dokunuşla kameralardan, bellek kartı okuyucularından ya da diğer USB depolama aygıtlarından içeriye veri aktarımı için optimize edilmiştir. Tüm yapılması gereken, kameraları ve uyumlu USB depolama aygıtlarını bağlamak ve sadece bir düğmeye basmaktır. Böylece yeni dosyalarınız kolaylıkla yedeklenir/içeriye taşınır.

Yaratıcı profesyonellere dosyalarını depolamak için güvenilir bir yer sağlamasının yanı sıra, bu hızlı, yüksek kapasiteli sürücü, hızlandırılmış video donanım işlemcisi özelliğine de sahiptir. Güçlü transkodlama özellikleri, My Cloud Pro Serisi NAS’ın 4K video da dâhil popüler formatlarda içeriklerin kullanımı, düzenlenmesi, depolanması ve canlı akışını gerçekleştirebileceği anlamına gelmektedir. Bu özellikler, ortam kitaplıklarının depolanması ve optimize edilmesi bakımından Plex Media Server ile uyumluluk, bunların düzenlemelerinin yapılması ve nihayetlendirilmesi açısından ise Adobe Creative Cloud ile uyumluluk içeren sağlam, bütünleşik bir uygulama setinin tamamlayıcısıdır.

My Cloud Pro Serisi NAS, yaratıcı tasarımcılar topluluğuna, WD’nin My Cloud uygulaması ve MyCloud.com uzak erişimini kullanarak, kendi iş istasyonlarından uzakta iken, belirgin ölçüde daha fazla kontrol olanağı sağlamaktadır. Profesyonel ölçeğine rağmen, kurulumu ve kullanımı yine de kolay olmayı sürdürür. 

Bulunabilirlik ve Fiyatlandırma

My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama, Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com’da bulunabilir. My Passport Wireless Pro depolaması, kapasiteye bağlı olarak 299.99$’dan başlayarak 349.99$’a kadar değişen aralıkta Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatına (MSRP) sahiptir. My Passport Wireless Pro depolaması 2 yıllık sınırlı garanti sunmaktadır. WD’nin sınırlı garantisi ile ilgili maddeler ve koşullar, WD’nin http://www.wdc.com/tr sitesinde mevcuttur.

My Cloud Pro Serisi NAS aygıtları Ağustos ayı itibariyle, Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com’ da bulunabilir. Konfigürasyon ve kapasiteye bağlı olarak Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı (MSRP), 599.99$’dan başlayarak 1,999.99$’a kadar değişkenlik göstermektedir. My Cloud Pro Serisi, disk içermeyen modeller için 2 yıllık sınırlı garanti ve çoklu (popüler) modeller için 3 yıllık sınırlı garanti sunmaktadır.