Ana Sayfa Haberler Avnet Akademi her geçen gün portföyünü güçlendiriyor

Avnet Akademi her geçen gün portföyünü güçlendiriyor

Globaltechmagazine Avnet-Academy-VMwareÖnde gelen küresel teknoloji distribütörü Avnet INC. (NYSE: AVT), VMware ile EMEA ülkelerindeki VMware Yetkili Eğitim Merkezi anlaşmasının Türkiye’yi de kapsayacak şekilde genişletildiğini duyurdu.

Avnet, ilk yetkili eğitim merkezi olan Avnet Almanya’dan sonra EMEA bölgesinde 10 yılı aşkın süredir VMware Yetkili Eğitim Merkezi olarak hizmet sunmaktaydı. Halihazırda Avnet EMEA 10’dan fazla ülkede iş ortakları , son kullanıcılar ve BT uzmanları için VMware Yetkili Eğitim Merkezi olarak hizmet vermektedir. Avnet bu anlaşmayla Türkeye’de de VMware eğitimlerini sağlayabiliyor olacak.

Avnet Technology Solutions Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren, “VMware’in sanallaştırma çözümleri, kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sağlayan ve birçok  modern veri merkezinde kullanılan önemli bir bileşendir. Ortaklığımızın bu şekilde genişletilmesi hem VMware hem de Avnet için çok önemlidir.

Bu sayede iş ortaklarımız VMware ile ilgili geniş ve çeşitli eğitim imkanlarından yararlanacak ve müşterilerine sunacakları ek değerler sayesinde müşterileri ile olan ilişkilerini daha da iyileştirme fırsatı yakalayacaklardır. Teknolojiyi, işletme çözümlerine dönüştürmeye olan bağlılığımızı destekleyen, VMware eğitim çözümlerini Türkiye pazarında sunuyor olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca Avnet Akademi portföyümüzü güçlendirmekten dolayı da mutluyuz.’’ dedi.

VMware Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediceler, Avnet’in Türkiye’de VMware Yetkili Eğitim Merkezi olmasından mutlu olduklarını belirterek;  ‘’Avnet teknik uzmanları kanal iş ortaklarımıza sunduğumuz program ve hizmetleri iyileştirerek, iş ortaklarımızın VMware sanallaştırma uzmanlığı konusunda artan danışman taleplerinin karşılamasını sağlıyor. Hem Avnet, hem iş ortaklarımız hem de müşterilerimiz için kazançlı bir durum ortaya çıkıyor.” dedi.

Anlaşma, 14 yıllık geçmişe dayalı, uluslararası VMware-Avnet dağıtım işbirliğini Türkiye’yi de kapsayacak şekilde geliştirdi.