Ana Sayfa Haberler Siber Saldırılara ZyXEL’den güçlü kalkan

Siber Saldırılara ZyXEL’den güçlü kalkan

zyxel globaltechmagazineAğ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan ZyXEL, ücretsiz yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Bu önemli güncellemeyle ZyXEL’in yeni nesil USG ve ZyWALL güvenlik ürünleriyle kurumlar, ağlardaki siber tehditlere karşı çok daha güçlü hale geliyor. ZLD 4.20 olarak adlandırılan yeni güncelleme kullanıcılara, yeni ve kullanıcı dostu bir arayüzün yanı sıra siber tehditlerden uzak daha güvenli bir ortam sağlıyor.

Siber güvenlikte çıta yükseliyor

Yapılan çeşitli araştırmalara göre siber saldırıların dünya ekonomisine maliyeti 113 milyar doları buluyor. Ancak güvenlik uzmanlarının verdiği iyi haber bu saldırıların büyük bölümünün önlenebilir nitelikte olduğu yönünde. Yeni güncellemeyle gelen İçerik Filtreleme 2.0 özelliği iş dünyasında ya da okullarda HTTPs’in şifreli trafiğinin ne kadar güvenli olduğunu bilmeden sörf yapan çalışan ve öğrencilerin interneti güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlıyor. Kullanıcılarının güvenle internet deneyimi yaşadığını bilen işletmeler de odaklarını ana işlerine çeviriyor. Ayrıca PCI DSS uyumluluğu da USG/ZyWALL cihazlarını kullanan bankaların çevrimiçi işlemlerinin güvende olmasını sağlıyor.

Daha az çaba ile daha fazlasını yapın

Siber saldırılar gün geçtikçe ağ savunmaları için daha da karmaşık hale geliyor. Yeni güncelleme ZLD 4.20, sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzü sayesinde altyapıların her türlü saldırıya karşı hazırlıklı olmalarına imkân tanıyor. Yeni güncellemede yer alan kolay kurulum sihirbazı, bulut yardımcısı ve OneSecurity Portal özellikleri sayesinde en üst düzey ağ güvenliği için gereken tüm ayarların kolayca yapılması da sağlanıyor.

İşletmeler için çok fonksiyonlu bağlantı çözümleri sunan ZyXEL USG/ZyWALL ürünleri için çıkan ZLD 4.20 güncellemesi hotspot yönetim fonksiyonu da sunuyor. Bu sayede kullanıcılar ağlarında bir “b planı”na sahip oluyor. Böylece işletmeler her şartta veri ağlarının güvenliğini sağlamış oldukları için kesintisiz çalışma imkânına da kavuşmuş oluyor.

“Küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok önemli”

Bu yeni güncellemenin özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok önemli olduğuna dikkat çeken ZyXEL Kurumsal Çözümler Kıdemli Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal , “ZLD 4.20 güncellemesi sayesinde ürünlerimizi kullanan ve büyümelerini hızla sürdüren küçük ve orta ölçekli işletmelerin, otel ve hastane gibi kurumların daha güvenli ağlar üzerinde işlerini gönül rahatlığıyla sürdürebilecek. Öte yandan ev kullanıcıları ise aileleri için daha güvenli internetin keyfini deneyimleyebilecek. Yeni güncelleme ile birlikte ZyXEL ağ güvenlik ürünleri sizlere tek bir kutuda birçok ihtiyacınıza cevap verebilen çözümler sunacak.” dedi.

ZyXEL’i güvenlik alanındaki geniş ve uzman ürün portföyü, ICSA Labs tarafından sağlanan Bilgi Güvenliği Testlerine 16 yıldır tabi tutuluyor.