Salı, Mayıs 28, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

IBM Spectrum Fusion konseptine büyük ilgi

IBM-Spectrum-Storage-globaltechmagazineDestek A.Ş. tarafından düzenlenen Red Hat Openshift Container çözümleri kurumsal düzeyde veri depolama ve koruma hizmetleri sağlayan modern depolama platformu IBM Spectrum Fusion’ın tanıtıldığı toplantıya bilişim uzmanları yoğun bir ilgi gösterdi.

Destek A.Ş.’nin Netex sponsorluğunda 13 Mart’ta Shangi-La Bosphorus otelde gerçekleştirilen “IBM Spectrum Plato” etkinliğine bilişim uzmanları büyük bir ilgi gösterdi. Farklı sektörlerden müşterilerin ve iş ortaklarının katıldığı etkinlikte değişen koşullara daha hızlı uyum sağlayan, verimli ve güvenli veri platformu IBM Spectrum Fusion ayrıntılı bir şekilde katılımcılara aktarıldı. IBM Spectrum Fusion, Red Hat Openshift Container çözümleri için kurumsal düzeyde veri depolama ve koruma hizmetleri sağlıyor. Çözüm, kritik önem taşıyan verilerin en iyi şekilde yönetilmesini, gerektiğinde hızla kurtarılmasını ve verilere eşsiz bir hızda erişilmesini sağlıyor.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Destek A.Ş. Teknik Hizmetler Direktörü Serkan Kılıçarslan, “Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz IBM Spectrum etkinliğimiz, bu yıl Spectrum Fusion Teması ile gerçekleştirdik. Etkinlikte  başta Container – Openshift teknolojileri olmak üzere depolama alanındaki en son gelişmeleri katılımcılara aktarma fırsatı bulduk. Katılımın ve ilginin büyük olduğu çok verimli bir etkinlik oldu. Etkinliğimize katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz dedi.

Yarım gün süren etkinliğin ilk bölümü Serkan Kılıçarslan’ın gündemi değerlendirdiği konuşmasıyla başladı. Ardından söz alan Destek A.Ş. Profesyonel Hizmetler Müdürü Can Ünal “Veri Macerasının Geleceği” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. İkinci bölüm ise RedHat Teknoloji Mimarı Emre Özkan’ın Container ve Openshift teknolojilerini ayrıntılı bir şekilde aktardığı sunumuyla başladı. Ünal’ın ardından söz alan IBM Depolama Teknolojilerinden Sorumlu Kenan Çiftçi, “BT Dünyanızı Nasıl Modernize Edersiniz?” başlıklı sunumuyla katılımcılara IBM Spectrum Fusion çözümünü aktardı.

Etkinliğin büyük ilgi gördüğünün altını çizen Destek A.Ş. Teknik Hizmetler Direktörü Serkan Kılıçarslan, “İş ortaklarımız ve müşterilerimiz için büyük fayda sağladığına inandığımız bu etkinliğimizi önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Teknoloji Makaleleri