Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

SanDisk, iPhone ve iPad’ler için ekstra 256GB depolama sunuyor

Sandisk iXpand Flash Drive GlobaltechmagazineTüketiciler SanDisk iXpand Flash Drive ile artık avuçlarının içindeki cihazlarına 14 binden fazla fotoğraf ve 10 saat video depolayabilecek.

Depolama teknolojileri ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Western Digital Corporation, ödüllü iOS mobil flaş sürücü ailesinin kapasitesini, 256GB SanDisk iXpand Flash Drive ve 256GB SanDisk Connect Wireless Stick ile genişletti. Yeni süper kapasiteli SanDisk sürücüler, günümüzdeki iPhone ve iPad’ler için en üst kapasiteyi sunarak tüketicilerin çok daha fazla video, fotoğraf ve müziği iPhone ve iPad’lerine kaydetmesine imkan veriyor.

Counterpoint Research’ten Araştırma Direktörü Neil Shah yaptığı açıklamada, “Tüketiciler en gelişmiş mobil cihazları kullanarak yüksek çözünürlükte fotoğraf veya 4K videolar çekiyor, cihazlarının depolama kapasiteleri artıyor. Tüketicilerin dijital hayatlarını yönetmeye yardımcı olacak ayrı yüksek kapasiteli cihazlara ve depolama çözümlerine taleplerinin artmaya devam edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

Western Digital Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal ise açıklamasında şunları söyledi: “İnsanlar telefonları iPhone’ları ile daha fazla fotoğraf ve video çekmeye devam ettikçe bazıları bu içeriklerini başka cihazlara taşımayı veya değerli dijital içeriklerini yedeklemeyi isteyecektir. Amacımız, tüketicilerin endişe duymadan mükemmel anlarını yakalamaya yardımcı olan mobil depolama çözümleri sunarak değişen bu teknolojilere ayak uydurmak. Bu muhteşem yeni kapasiteler ile kullanıcıların içeriklerini kaydetmelerini, yedeklemelerini, paylaşmalarını ve taşımalarını sağlayarak bu amacımıza ulaşıyoruz.”

SanDisk iXpand Flash Drive – iPhone’unuz için ekstra alan

SanDisk iXpand Flash Drive mobil depolama cihazı olup, artık sunduğu ek 256GB kapasite ile insanların iPhone ve iPad’lerinde hızla ve kolaylıkla yer açmalarına yardımcı oluyor. Esnek Lightning ve USB 3.0 bağlantıları sayesinde kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını iPhone, iPad, Mac, PC arasında hızla ve kolaylıkla taşıyabiliyor. Bu üründe kullanılan ödüllü iXpand Drive uygulaması iPhone ve iPad’ler için yeni özellikler ve gelişmiş kullanıcı deneyimleri getiriyor. SanDisk iXpand Flash Drive, kullanıcıların galerilerini, Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlardaki içeriklerini otomatik olarak yedeklemesini mümkün kılarken iXpand Drive uygulaması aracılığı ile videolar doğrudan sürücü üzerinden izlenebiliyor. Sürücüde ayrıca kullanıcıların hassas dosyalarını güvenli bir şekilde cihazlar arasında paylaşmalarını sağlayan şifreleme yazılımı da bulunuyor.

Güncellemenin bir parçası olarak, kullanıcılar artık SanDisk iXpand Flash Drive’daki içeriklerini ChromecastTM cihazı aracılığıyla televizyonlarına veya uygulama üzerinden Amazon Fire’aTM doğrudan aktarabiliyor. Uygulama App Store üzerinden iPhone ve iPad’ler için şu an indirilebiliyor. SanDisk iXpand Flash Drive, iPhone veya iPad’e takıldığında uygulama otomatik olarak açılarak kullanıcıların içeriklerine erişmelerine ve kolayca dosyalarını yönetmelerine imkan veriyor.

SanDisk Connect Wireless Stick – Kablo olmadan kaydedin ve paylaşın

Artık 256GB’ye varan kapasitesi ile SanDisk Connect Wireless Stick iPhone ve iPad kullanıcılarına parmaklarının ucu ile devasa miktarda içeriği depolamalarına ve paylaşmalarına imkan veriyor. iPhone ve iPad’ler için indirilebilen SanDisk Connect uygulaması şifre korumalı kablosuz bağlantı sayesinde iPhone, iPad, iPod, Mac ve PC cihazları arasında içeriklerin kolay bir şekilde yönetilebilmesini sağlıyor. SanDisk Connect Wireless Stick, SanDisk Connect uygulaması ile müzik, video ve HD filmleri aynı anda üç cihaza kadar yayınlayabiliyor. Bu nedenle bu cihaz, içeriklerini birden çok cihaz ve bilgisayarda paylaşmak ve yayınlamak isteyenler için popüler bir tercih olarak öne çıkıyor.

Uygulama ayrıca AirPlay aracılığıyla Apple TV gibi daha büyük ekranlarda da içeriklerin yayınlanmasını destekliyor. Dört yıldızlı SanDisk Connect uygulaması App Store üzerinden indirilebiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

256GB SanDisk iXpand Flash Drive ve SanDisk Connect Wireless Stick, şu an Amazon, Best Buy.com, bhphotovideo.com ve diğer popüler mağazalarda satışta olup tavsiye edilen satış fiyatları 279,99 dolar.

SanDisk’in depolama çözümlerinin tüm ürünleri dünya genelinde 300 binden fazla mağazada satışta.

Teknoloji Makaleleri