Ana Sayfa Haberler IT’de ‘’Verimiz Çok Yerimiz Yok’’ diyenler için IBM Yazılım Tabanlı Veri Depolama...

IT’de ‘’Verimiz Çok Yerimiz Yok’’ diyenler için IBM Yazılım Tabanlı Veri Depolama Sistemleri tanıtıldı

veri depolama globaltechmagazineIT’de ‘’Verimiz Çok Yerimiz Yok’’ diyenler için IBM Yazılım Tabanlı Veri Depolama Sistemleri tanıtıldı.

İstanbul Pazarlama A.Ş. ev sahipliğinde marka ve depolama teknolojisinden bağımsız tüm verilerin yedeklenebildiği, güncel veri yönetimi dahil olmak üzere, arşivleme, sanallaştırma, izleme ve tüm ortamın ölçeklenebilir olmasını sağlayan IBM yazılım tabanlı veri depolama sistemleri IT yöneticilerine tanıtıldı.

Türkiye’de bilişim sektörünün köklü şirketlerinden IBM’in Türkiye’deki ilk ve tek Platin Çözüm Ortağı İstanbul Pazarlama A.Ş. tarafından gerçekleştirilen “IT’de Yazılım Tabanlı Veri Depolama Çözümleri Etkinliği”, İstanbul Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Korhan Arabacıoğlu’nun açılış konuşmasıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlendi. Tech Data Türkiye ve IBM Türkiye katkılılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin IT kararvericileri katıldı.

Tech Data Teknik Müdürü Serdar Toraman, İstanbul Pazarlama A.Ş. Depolama Çözümleri Müdürü Nezih Boyacıoğlu, IBM Teknik Satış Ülke Müdürü Umut Aydemir ve IBM Veri Depolama Satış Uzmanı Orkun Günay’ın da konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte veri depolanmasının donanımsal kısıtlamalardan kurtarılıp, iş süreçlerinin ve uygulamalarının ihtiyaçları ile uyum içinde olmasını sağlayan teknolojiler hakkında bilgi verildi. Marka ve depolama teknolojisinden bağımsız tüm dataların yedeklenebildiği, güncel veri yönetimi dahil olmak üzere, arşivleme, sanallaştırma, izleme ve tüm ortamın ölçeklenebilir olmasını sağlayan yazılım tabanlı veri depolama sistemi IBM Spectrum Depolama çözümleri ve Flash Sistemlerdeki son teknolojiler katılımcılara aktarıldı. Günümüz iş gereksinimlerinin getirdiği rekabet koşulları kapsamında veriyi daha etkin bir şekilde kullanma, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak saklama ve koruma zorunlulukları hakkında da IT sektörü temsilcileri bilgilendirildi.

İstanbul Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Korhan Arabacıoğlu: “IBM’in Türkiye’deki ilk ve tek Platin Çözüm Ortağı olarak kurumlara yazılım tabanlı veri depolama sistemini sunuyoruz” dedi.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan İstanbul Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Korhan Arabacıoğlu; “Türkiye’de bilişim sektörünün köklü şirketlerinden IBM’in Türkiye’deki ilk ve tek Platin Çözüm Ortağıyız. Sanallaştırma, güvenlik, yedekleme, konsolidasyon ile kesintisiz çalışma alanlarındaki öncülüğümüzü yazılım tabanlı veri depolama sistemleri ile geliştirdik. En önemli iş kolumuzdan biri de, IBM Spectrum ile yeni veri depolama çözümlerini müşterilerimize sunmak. Bugün IBM Spectrum’un marka ve teknoloji bağımsız yazılım tabanlı veri depolama çözümlerini detaylarıyla siz kararvericilere anlatıyor olacağız. Sunucu dünyasında 7-8 yıl öncesinde yaşadığımız değişim ve dönüşümü şu an veri depolama sistemlerinde yaşıyoruz. Yazılım tabanlı depolama ile donanımdan bağımsız veri depolama çözümleri sunuyoruz. Bu,  kurumlara sadece teknolojik ve zamanlama avantajı değil aynı zamanda ciddi bir maddi katkı da sağlıyor. Kurumlar içinde başlayacak olan bu dönüşümde tüm müşterimizin çözüm ortağı olarak yerimizi aldık” dedi.

IBM Teknik Satış Ülke Müdürü Umut Aydemir ise gerçekleştirdiği konuşmada kurumların veri depolamada sıcak ve sıcak olmayan verilerini depolamak için sürekli artan ihtiyaçlarını; bu ihtiyaçlardan doğan bütçelerin kurumlara getirdiği yükü ele alarak şunları söyledi; “Depolamada yapısal olmayan verideki artış hızı artıyor. Bu da kurumların belirli aralıklarla yeni satın alımlar yapmasını gerektiriyor. Üretici tarafından bakıldığında bu harika bir hikaye, ancak müşteri için daha karışık ve sürekli bir maliyet gerektiriyor. IBM olarak ise hedefimiz bu ikilemi ortadan kaldırmak. Bu kapsamda, kurumların ele alış şeklini gerçekten değiştirebilecek bir yatırım yaptık. Örneğin bir videoyu ciddi maliyetlerle barındırmak yerine, bunun soğuk veri olduğunu ön görerek, geri dönme sıklığını hesaplayarak, dönen bir diskte değil başka bir yere yazılıp, istendiğinde çağrılabileceği bir depolama metodu geliştirdik” dedi.

Kurumların sürekli büyüyen veriye karşı yasal olarak da bir depolama ürünü kullanması gerektiğinin altını çizen Aydemir; “IBM olarak hedefimiz, çalıştığınız sektör her ne olursa olsun yapısal ve yapısal olmayan depolama için geri dönüşümü, arşivlemeyi sağlamak. Artık ön bellek en harika depolama sistemi olmayabilir; yeni nesil akıllı veri depolama mimarisi önemli hale geldi. Her şey yapısal olmayan ya da soğuk veri değil, kurumlarda çok sıcak eşsiz bir şekilde işlenmesi gereken veri tiplerinin olduğu unutulmamalı” dedi.

Neden IBM Spectrum Depolama?

IBM Spectrum Depolama ile marka ve depolama teknolojisinden bağımsız olarak tüm analitik veri yönetimi, soğuk veriler ve güncel veri yönetimi dahil olmak üzere, arşivleme, sanallaştırma, izleme ve tüm ortamın ölçeklenebilir olması sağlanır.

IBM Spectrum Control Analitik veri yönetimi ile maliyetlerinde  %73’e kadar azalma
IBM Spectrum Protect Hibrid buluta göre optimize edilmiş veri koruma yöntemleri ile yedekleme maliyetlerinde %53 azalma.
IBM Spectrum Archive Etkin arşiv verileri için sahip olma maliyetleriniz % 90’a kadar düşer, hızlı veri saklama avantajı elde edersiniz.
IBM Spectrum Virtualize Farklı blok ortamlarının sanallaştırılması ile 5 kata kadar daha fazla kapasite.
IBM Spectrum Accelerate Cloud için gelişmiş depolama kurulumunuzu dakikalara indirin.
IBM Spectrum Scale Yüksek performanslı, yüksek  ölçeklenebilir hybrit bulut depolama  sistemi