Ana Sayfa Haberler Fujitsu, yüksek performanslı yeni PRIMEFLEX serisini piyasaya sürdü

Fujitsu, yüksek performanslı yeni PRIMEFLEX serisini piyasaya sürdü

fujitsu-globaltechmagazineFujitsu, yüksek performanslı veri analizi ihtiyaçlarını karşılamak için, yeni ürünü PRIMEFLEX for High Performance Computing (HPC)’yi piyasaya sürdü.

Yüksek Performanslı Veri Analizi (HPDA); yoğun data yüklerinde, hızlandırılmış bilgi işlem için büyük verilerin HPC ile buluştuğu yer olarak dikkat çekiyor. Hızlandırılmış bilgi işlem, yalnızca HPC simülasyonları ve algoritmaları için değil, aynı zamanda yapılandırılmamış veriler ile çalışan e-ticaret, finans ve ekonomi sektörlerinde de ihtiyaca yanıt veriyor. Ayrıca ürün, ihtiyaç halinde kritik öneme sahip dolandırıcıların erken tespiti, doğru zamanda bilgi alma konularında çözümler sunuyor.

 

Fujitsu’nun yeni PRIMEFLEX referans modeli; kullanıcılara önemli maliyet tasarrufları sağlıyor. Mevcut fiziksel veya sanal HPC altyapısını belirli HPDA iş yükleri için etkili bir şekilde kullanılmasına ve ihtiyaçlar büyüdükçe ürünü büyütmelerine, geliştirmelerine izin veriyor.

HDPA’nın faydalarının ortaya çıkarılması iki teknoloji tarafindan gercekleştiriliyor. Bunlar iş faaliyetinin her alaninda yer alan veri setlerindeki veriyi açığa vuran data analizleri ve HPC alt yapısının giderek artan kullanılabilirliğidir.  Fujitsu, veri analizi ve bilgisayar simülasyonları konusundaki engin bilgi birikiminden hareketle, bu teknolojileri entegre bir çözüm olarak birleştiriyor ve HPDA referans modellerine öncülük ediyor.

Fujitsu Entegre Sistemi HPC için PRIMEFLEX, HPC ve Data Analizi işlerini tek bir HPC altyapısında birleştirmek için ideal bir çözüm sunuyor.Yeni referans modeli, müşterilere, veri setinin büyüklüğüne göre ideal yapılandırmayı seçmeleri için yardım ediyor. Önceden test edilmiş, entegre bir çözüm sunuyor. Önceden onaylanmış bu referans model, hesaplama, ağ oluşturma, küme yönetimi yazılımı, depolama, büyük veri uygulaması, paralel dosya sistemi ve Fujitsu Gateway’den oluşan bir entegre çözüm içeriyor.

Ulaşılabilirlik

HPC için Fujitsu Entegre Sistem PRIMEFLEX’in yeni referans modeli artık Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika’da satılıyor.